کد خبر: 305974 A

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: در نهاد تعلیم و تربیت که یک نهاد پیش‌رو است قانون‌مداری باید در اولویت قرار گیرد چون به تربیت نسل قانونمند در آینده می‌انجامد.

به گزارش ایلنا، سید علی قاسمی در جمع مدیران مقاطع تحصیلی فریدونکنار در قالب پروژه مهر، جدی‌ترین برنامه‌های سازمانی در آموزش و پرورش را حرکت در مدار قانون دانست و اظهار کرد: در فرهنگ سازمانی، محوریت قانون‌مداری باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه همه ارکان آموزش و پرورش حول محور دانش‌آموز می‌چرخد، اصلی‌ترین ارکان تولید انسان متعالی را کلاس و مدرسه دانست و تصریح کرد: جهت‌گیری آموزش و پرورش باید به سمت مدرسه و کلاس باشد.

وی یکی از جدی‌ترین مقوله‌های مدیریت را برنامه‌ریزی عنوان کرد و بیان داشت: نخستین وظیفه مدیران داشتن هدف و برنامه است و برای برنامه‌ریزی درست باید با اهداف تعلیم و تربیت آشنایی کامل داشته باشیم.

این مقام مسئول معلم، برنامه درسی، مقررات، محیط مدرسه، تجهیزات و بودجه را از عناصر تعلیم و تربیت برشمرد و خواستار تمرکز مدیران بر مدرسه شد.

قاسمی مشارکت را یکی از جدی‌ترین مسائل تأثیرگذار در ارتقای مدیریت دانست و گفت: مشارکت، سرمایه‌ای است که به صورت درون‌سازمانی و برون‌سازمانی باید از آن استفاده کرد.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا