کد خبر: 308562 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خبرداد

ایلنا: مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: در ۶ ماهه نخست سال‌جاری، ۴ هزار و ۶۲ عملیات امدادونجات به ۲۷ هزار و ۸۷۵ مصدوم و متاثر از حوادث مختلف در سطح این استان ارائه شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران، مهدی ولی‌پور اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال‌جاری، ۴ هزار و ۶۲ عملیات امدادونجات به ۲۷ هزار و ۸۷۵ مصدوم و متاثر از حوادث مختلف در سطح این استان ارائه شد.

وی تصریح کرد: از این تعداد، یک‌هزار و ۶۵ مورد مربوط به عملیات امدادونجات جاده‌ای، ۴۷۶ فقره در بخش شهری، ۱۹۵ مورد مربوط به عملیات ساحلی و دریایی، چهار مورد مربوط به حوادث برف و کولاک، ۳۲ فقره مربوط به سیل و آب‌گرفتگی، ۱۰ مورد مربوط به حوادث صنعتی و کارگاهی و ۷۲ مورد در بخش عملیات امدادونجات کوهستانی بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: اجرای ۱۷ فقره عملیات اطفای حریق در اراضی جنگلی و مراتع، چهار فقره عملیات امداد در رانش زمین، دو فقره عملیات مربوط به ریزش آوار، دو مورد نیز مربوط به ارائه خدمات مناسبتی و همچنین ۲ هزار و ۱۸۲ مورد نیز ارائه خدمات لازم به مراجعان پایگاه‌های امدادونجات از دیگر خدمات جمعیت هلال احمر مازندران در ۶ ماهه نخست سال‌جاری بوده است.

عضو ستاد مدیریت بحران استان مازندران بیان کرد: در یک مورد نیز از ظرفیت بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر برای اجرای عملیات امدادونجات استفاده شده است.

ولی‌پور ادامه داد: انتقال یک‌هزار و ۷۸۸ مصدوم به مراکز درمانی، ارائه خدمات اسکان اضطراری به یک‌هزار و ۲۶۸ نفر و ارائه خدمات درمان سرپایی و کمک‌های اولیه به ۲۵ هزار و ۴۰۷ سانحه‌دیده از جمله خدمات جمعیت هلال احمر استان در نیمه نخست امسال است.

وی در پایان گفت: در این عملیات‌ها بیش از ۱۹ هزار و ۱۲۷ نفرروز امدادگر و نجات‌گر در قالب ۵ هزار و ۵۳۴ تیم مجهز امدادی با به‌کارگیری ۲ هزار و ۳۲۲ دستگاه روز آمبولانس و خودروی امدادی مشارکت داشتند.

جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا