کد خبر: 308644 A

سید حمید طهایی

ایلنا: استاندار البرز از بازگشت ۳۰ میلیون مترمکعب از پساب غرب تهران برای مصارف کشاورزی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، سید حمید طهایی در جلسه شورای اداری البرز که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار شد افزود: اراضی کشاورزی استان نیز از خطر خشکسالی در امان نیستند به همین منظور میزان مصرف آب در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و خانگی نیازمندتوجه بیشتر است.

طهایی گفت: استفاده بی‌رویه از منابع آبی سطحی و زیرزمینی کشور را با بحران کمبود آب مواجه کرده، در این میان بسیاری از استان‌ها از جمله البرز با پدیده خشکسالی مواجه هستند.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: این میزان درخواست پساب برای مصارف کشاورزی در فاز اول بوده و باید توجه بیشتری را دراین زمینه به خرج داد.

طهایی با اشاره به نامه‌ای که در خصوص باغ سیب کرج به عالیترین مقام نظام نوشته شده است گفت: اکنون برای حفظ محیط زیست از سوی مسوولان این بخش اقدامات موثری صورت گرفته،، با توجه به اینکه این باغ ریه تنفسی شهر کلانشهر کرج است، حل این مسئله در راستای تقویت فضای سبز کلانشهر کرج از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست استان، برای حفظ و احیای محیط زیست فعالیت‌های قابل توجهی انجام داده و در این راه با متخلفان به جد برخورد می‌شود..

سید حمید طهایی
نرم افزار موبایل ایلنا