کد خبر: 308657 A

در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی انجام شد

ایلنا: معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: برای نخستین بار در بنادر کشور، پروژهٔ طراحی و ساخت گراپ مکانیکی با ظرفیت ۳۵ مترمکعب و هاپر (قیف) دوقلو در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام به صورت داخلی به انجام رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، بهروز آقایی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: به‌منظور افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری جرثقیل‌های این مجتمع بزرگ بندری، فرآیند ساخت گراپ مکانیکی ۳۵ مترمکعبی و هاپر (قیف) دوقلو مکانیزه در دستور کار قرار گرفت و این پروژه با اتکای بر توان ‌بخش خصوصی آغاز شد و به این ترتیب برای نخستین بار در بنادر کشور، گراپ مکانیکی و قیف دوقلوی تخلیهٔ کالای فلهٔ خشک در این ابعاد و با این ظرفیت به انجام رسید.

آقایی افزود: تمامی مراحل طراحی و ساخت این تجهیزات، تحت نظارت کار‌شناسان فنی و بازرسی‌های منظم بر روند ساخت آن‌ها صورت پذیرفته است که تضمین‌کننده کیفیت نهایی و کارایی آن‌ها خواهد بود.

وی همچنین افزود: با طراحی و ساخت این تجهیزات استراتژیک بندری، علاوه بر تقویت صنایع داخلی در زمینه ساخت این نوع دستگاه‌ها، بر توان تجهیزاتی این مجتمع بزرگ بندری به‌منظور پذیرش کشتی‌های حامل کالای فلهٔ خشک و جلب رضایت بیشتر مشتریان به لحاظ ارتقاء توان عملیاتی افزوده خواهد شد.

یادآور می‌شود این گراپ ۳۵ مترمکعبی قابلیت اتصال به جرثقیل‌های ۱۴۰ تنی را خواهد داشت.

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی ساخت گراپ
نرم افزار موبایل ایلنا