کد خبر: 308683 A

ایلنا: مراسم معارفه فرماندار گناباد در سالن همایش‌های علامه بهلول گنابادی دانشگاه ازاد اسلامی با حضور مسئولین استانداری و مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از گناباد، محمد علی نبی‌پور به همراه جمعی از مسئولین استانداری و مسئولین شهرستان ابتدا با حضور در مزار علامه بهلول گنابادی به وی ادای احترام کردند.

محمد علی نبی‌پور در مراسم معارفه خود به عنوان فرماندار گناباد که در سالن همایش‌های علامه بهلول گنابادی دانشگاه ازاد اسلامی برگزار شد، رویکرد خود را در فرمانداری، توسعه همه جانبه گناباد بیان داشت و افزود: یکی از علت‌های اصلی مهاجرت فرستی بودن گناباد، کم آبی شهرستان می‌باشد که باید با برنامه ریزی دقیق و مدون به استحصال آب و استفاده بهینه این ماده حیاتی در شهرستان پرداخته شود.

وی با بیان اینکه توجه به توریست و گردشگری در گناباد مغفول واقع شده است، اظهار کرد: گناباد با تاریخ کهن خود دارای آثار تاریخی فراوانی می‌باشد که سبب جذب توریست‌های داخلی و خارجی می‌گردد.

نبی‌پور افزود: باید به گردشگری به عنوان یک صنعت نگاه شود و خوشبختانه گناباد دارای زمینه‌های گردشگری خوبی در حوزه‌های مذهبی، تاریخی و سیاحتی برخوردار می‌باشد و گردشگری می‌تواند یکی از پایه‌های توسعه شهرستان باشد.

فرماندار گناباد تاکید کرد: گناباد در گذشته و در حال حاضر یکی از قطب‌های صنعت و معدن در جنوب خراسان بوده اما امروزه خام فروشی و عدم فرآوری معادن و صنایع وابسته به آن یکی از معضلات شهرستان می‌باشد.

نبی‌پور به وجود مراکز متعدد دانشگاهی در گناباد اشاره و گفت: باید چرخه صنعت، معدن و علم را در گناباد در جهت توسعه شهرستان متصل نمود.

وی افزود: شهرستان گناباد با وجود مراکز دانشگاهی، دارای منابع انسانی غنی نیز می‌باشد که باید از این ظرفیت نیز به خوبی استفاده گردد.

فرماندار گناباد با بیان اینکه دولت دغدغه‌های درخصوص فرمانداران بومی دارد، تاکید کرد: من گناباد بزرگ و شهروندان را در هر گوشه‌ای از این شهرستان ارج می‌نهم و تعلق خاطر محلی، در اجرای سیاست‌های دولت و مطالبات مردمی دخیل نخواهد شد.

فرماندار اسبق گناباد: گاهی اوقات شرایط و جسم انسان، توفیق خدمت را سلب می‌کند.

محمد علی نبی‌پور، متولد ۱۳۵۱ در گناباد، تحصیلات خود را در مدارس ابتدایی ملامظفر، راهنمایی خواجه نصیر و دبیرستان آیت الله طالقانی شهرستان سپری کرد.

وی دارای لیسانس و فوق لیسانس علوم سیاسی بوده و در حال حاضر دانشجوی دکتری علوم سیاسی گرایش مسائل ایران می‌باشد.

کارمند رسمی وزارت کشور، مدیر کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات استانداری خراسان جنوبی، سرپرست فرمانداری شهرستان سرایان، بخشدار سرایان، کار‌شناس امور سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی، کار‌شناس تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی و کار‌شناس مرکز اسناد نهاد ریاست جمهوری سوابق اجرایی وی بوده است.

نبی‌پور سابقه ۱۰ سال تدریس در دانشگاه و تالیف کتاب انتخابات در ایران (قوانین و شیوه نامه اجرایی) و مقالات منتشر شده در نشریات تخصصی و روزنامه‌های سراسری کشور را دارد.

معارفه فرماندار گناباد
نرم افزار موبایل ایلنا