کد خبر: 308724 A

ایلنا: تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان نسبت به عملکرد دولت سعودی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، رئیس و اعضای هیأت رئیسه، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در تجمعی که در این دانشگاه برگزار شد ضمن اعلام همدردی با خانواده‌های داغدار حجاج که در طی مناسک حج دعوت حق را لبیک گفتند، با سر دادن شعار های آل سعود خائن، مرگ بر آل سعود و رژیم پادشاهی عاقبتش سقوط است، اعتراض خود را نسبت به عدم توانایی و کفایت مسئولان سعودی در مدیریت امور حجاج بیت الله الحرام اعلام کردند.

در این مراسم حجت الاسلام قاسم قاسمی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار، گفت: هدف از این تجمع تسلیت به بازماندگان و اعلام انزجار از سیاست‌های دوگانه عربستان است، زیرا عربستان ضمن درگیری‌های سیاسی در منطقه و مشغولیت به تهاجم به یمن از مدیریت حج غافل مانده است.

وی افزود: خواسته دانشگاهیان این است که رژیم عربستان سعودی مسئولیت این حادثه را بپذیرد و رسما پوزش بخواهد و ضمن پرهیز از فرافکنی مسئولیت امور حج را به جامعه اسلامی بسپارد.

حجت الاسلام قاسمی، همچنین در جمع دانشگاهیان حاضر در این تجمع، حادثه منا را حادثه‌ای دردناک در تاریخ دانست و ضمن مقایسه تجمع منا با تجمع ۲۰ میلیونی اربعین سیدالشهدا در کربلا، گفت: تجمع اربعین بزرگ‌تر و با امکانات کمتر برگزار شد اما شاهد آسیب زائران نبودیم و این نشان دهنده بی‌کفایتی مسئولان سعودی در مدیریت حج است.

وی ادامه داد: حرف ما دانشگاهیان این است که عربستان باید علاوه بر حفظ حرمت انسانها، حداقل‌های مدیریت امور توریستی را فراهم می‌کرد، زیرا تجمع حج نوعی از توریست دینی است که از سراسر جهان برای مناسک حج به سرزمین وحی می‎روند.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری گفت: آل سعود باید مدیریت حج را به شورایی منتخب از جامعه اسلامی بسپارد زیرا کفایت مدیریت آن را ندارد و ما دانشگاهیان با قاطعیت پیگیر این خواسته و رهنمود مقام معظم رهبری خواهیم بود.

در پایان پس از قرائت بیانیه توسط بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، تجمع‌کنندگان ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه خونین منا، آل سعود را مسئول این حادثه دانستند و خواستار برخورد قاطع و انقلابی دولت‌مردان با مسببان این واقعه شدند.

دانشگاه آزاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا