کد خبر: 309451 A

ایلنا: فرماندار قائم شهر از برگزاری جشنواره ملی پرتقال در شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائم شهر، مهدی محمدی در جمع خبرنگاران از برگزاری جشنواره ملی پرتقال در قائم شهر خبر داد و گفت: این شهر از پتانسیل باغی و کشاورزی خوبی برخوردار است و از نظر کمی و کیفی محصولات خوبی تولید می‌کند.

وی افزود: به جرأت می‌توانیم ادعا کنیم که در حوزه کشاورزی و محصولات باقی یک سر و گردن از شهرهای همسایه بالاتریم و همین امر موجب شد تا از مدت‌ها قبل برای برگزاری چنین جشنواره‌ای تصمیم گرفتیم.

محمدی در ادامه به تنها سایت نمایشگاهی مازندران که در قائم شهر واقع است اشاره کرد و گفت: این سایت نمایشگاهی بین المللی که موجب بی‌مهری سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار می‌گیرد برای برگزاری جشنواره پرتقال آمادگی کامل دارد.

فرماندار قائم شهر تصریح کرد: تحت هر شرایطی تصمیم به برگزاری جشنواره پرتقال گرفتیم و اعتقاد داریم که نمایشگاه بین المللی این توانمندی را داراست که در کنار برگزاری جشنواره چند کار جانبی نیز انجام دهد.

وی اظهار داشت: در کنار برگزاری جشنواره می‌توان با استفاده از کار‌شناسان دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در زمینه مرتبط با نمایشگاه برگزار کنیم.

محمدی هدف از برگزاری جشنواره پرتقال را معرفی شهرستان قائم شهر عنوان کرد و خاطرنشان کرد: باید نگاه دیگران را که قائم شهر صرفا شهر کارگری است را تغییر دهیم.

نماینده عالی دولت در قائم شهر از سورتینگ‌داران با عنوان قاتل مرکبات مازندران نام برد و تصریح کرد سال گذشته مجبور شدیم ۲ واحد سورتینگ را در شهرستان پلمپ کنیم چرا که میوه‌های نارس را شکل و لعاب می‌دادند و به بازار عرضه می‌کردند.

محمدی تنها راه نجات مرکبات مازندران را برخورد با سورتینگ داران متخلف برشمرد و اد امه داد: میوه‌های نارس بدلیل اینکه به مرحله قندسازی نرسیده است از کیفیت مناسب برخوردار نیست.

کشاورزی نمایشگاه بین المللی جشنواره ملی پرتقال
نرم افزار موبایل ایلنا