کد خبر: 309550 A

ایلنا: حریقی که از عصر روز گذشته در تالاب انزلی آغاز شده تاکنون بیش از صدهکتار از نیزارهای بخش مرکزی این تالاب در منطقه سیاه کشیم را در بر گرفته است.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان اعلام کرد: در ساعات پایانی روز چهارشنبه هشتم مهر طی گزارشی به این اداره کل اعلام شد که بخشی از نیزارهای قسمت مرکزی تالاب انزلی در منطقه سیاه کشیم طعمه حریق شده است.

بنابراین گزارش به محض دریافت این خبر نسبت به بسیج نیروها و  پاسگاه‌های حاشیه تالاب انزلی اقدام و از ارگان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی مقاومت بسیج، منابع طبیعی، هلال احمر، آتش نشانی و مردم محلی درخواست کمک شد.

به دلیل عدم دسترسی جاده‌ای و آبی به محدوده مورد نظر یک فروند بالگرد اطفاء حریق هوا فضای سپاه پاسداران راس ساعت 8 صبح امروز وارد استان شد و عملیات اطفاء با همکاری همه ارگان‌های ذیربط پیگیری شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که این حریق که تاکنون بیش از صد هکتار از نیزارهای بخش مرکزی تالاب در منطقه سیاه کشیم را در برگرفته به احتمال زیاد عمدی بوده است.

این آتش‌سوزی متاسفانه تاکنون به طور کامل مهار نشده و امکان گسترش آتش وجود دارد.

مدیرکل محیط زیست گیلان نیز با حضور در محل آتش‌سوزی بر عملیات اطفاء حریق نظارت دارد.

گفتنی‌ست؛سیاه کشیم محدوده‌ای در تالاب بین‌المللی انزلی‌ست که بالغ بر 4500 هکتار مساحت دارد و جزء مناطق حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست است.

تالاب تالاب انزلی منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا