کد خبر: 309605 A

معاون استاندار خبر داد

ایلنا: معاون برنامه ریزی استاندار گیلان گفت: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اهتمام ویژه‌ای برای حل مسائل مختلف عرصه تولید، صنعت و گردشگری استان در چارچوب قوانین دارد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین اصغریان در نهمین نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گیلان، دقت و حُسن اجرای کار در عمل به تمامی بندهای قانونی در رفع موانع تولید را از مهم‌ترین وظایف این کارگروه عنوان کرد.

محمدحسین اصغریان با اشاره به اهداف قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور گفت: کمک به حل مشکلات و موانع مختلف موجود بر عرصهٔ تولید در زمینه‌های مختلف بانکی، بیمه‌ای، گمرکی، محیط زیست، گردشگری و.... از طریق مبادی این قانون بهتر و کارا‌تر از گذشته در حال انجام است.

نماینده ویژه استاندار گیلان در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در استان افزود: این کارگروه با دقت و نظارت بر صحت وجود مشکلات، اهتمام ویژه‌ای برای حل مسایل مختلف عرصه تولید، صنعت و گردشگری در چارچوب قوانین دارد.

اصغریان در ادامه تصریح کرد: در اجرای این قانون همانگونه که بر رفع موانع تولید و مشکلات اقتصادیِ تولیدکنندگان واقعی و تلاشگران صنعت و معدن، تجارت و گردشگری پرداخته می‌شود بر برگرداندن تسهیلاتی که سال‌ها در اختیار افراد غیر بوده است اصرار داریم تا منابع در اختیار آن‌ها به بانک‌ها برگردانده شود و این ثروت‌ها در جای واقعی خود، یعنی تولید و صنعت سرمایه گذاری شود.

وی خاطر نشان کرد: تنها در صورت عدم اتلاف منابع است که می‌توانیم ثروت را به جامعه ارزانی کنیم.

در ادامه دبیرکارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در گیلان، با اشاره به برگزاری ۸ جلسه تخصصی این کارگروه در استان، از تصویب ۲۴۳ مصوبه تاکنون خبر داد.

علی منتظری بیشترین سهم مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را در حوزه بانکی عنوان کرد و افزود: در این جلسات با حضور متقاضیان واحدهای صنعتی و مدیران استانی بانک‌ها و سازمان‌های مرتبط به امر تولید به جزئیات مشکلات واحد‌ها پرداخته می‌شود و تصمیمات لازم در چارچوب قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اتخاذ می‌شود.

وی با بیان رصد مداوم روند اجرای این قانون در گیلان، اعلام آمادگی کرد در کوتاه‌ترین زمان میزان عملکرد و موفقیت اجرای این قانون به صورت مدون در اختیار استاندار گیلان و معاون اول رئیس جمهور قرار گیرد.

گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا