کد خبر: 309611 A

از سوی مقام معظم رهبری

ایلنا: از سوی حضرت آیت الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری، نشان شهادت و پایمردی به خانواده سرتیپ شهید جهانشاه صادقی اهل و ساکن شهرستان هرسین اعطا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، هیاتی بلند پایه نظامی به سرپرستی امیر خانعلی‌زاده فرمانده پشتیبانی منطقه یک، با خانواده شهید والامقام، امیرسرتیپ «جهانشاه صادقی» دیدار و گفت‌وگو کردند.

این هیات به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تقدیر از رشادتهای شهید جهانشاه صادقی از دلاورمردان خطه هرسین، به دیدار این خانواده شهید والامقام رفته بودند.

در این دیدار، هیات مذکور متن پیام مقام معظم رهبری به این خانواده شهید والامقام را قرائت کردند.

متن پیام مقام معظم رهبری بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ

 (ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

شجاعت و پایمردی شهید سرهنگ جهانشاه صادقی در می‌دانهای نبرد ودر راه حراست از آرمانهای والای انقلاب اسلامی و مرزهای میهن عزیزمان، وی را در شمار چهره‌های نورانی و زنده یاد در آورده است.

بپاس فداکاری و جانفشانی این سرباز سرافراز انقلاب و میهن یک قطعه نشان شهید به بازماندگان وی اعطا می‌گردد، تا به نشانه سربلندی و افتخار ابدی در خاندان آن شهید باقی بماند.

سید علی خامنه‌ای

فرمانده کل قوا

شهید سرتیپ جهانشاه صادقی در ۲۶ اسفندماه سال ۹۴ براثر صدمات حاصله از جنگ تحمیلی و مشکل شیمایی و ریوی ۷۰ درصد به فیض شهادت نایل شدند.

گفتنی‌ست که که این هیات اعزامی یک قطعه نشان شهید به خانواده امیر سرتیپ شهید حاج جهانشاه صادقی از سوی مقام معظم رهبری تقدیم کردند.

خبرنگار: اسماء زارعی

جنگ تحمیلی حضرت آیت الله خامنه ای
نرم افزار موبایل ایلنا