کد خبر: 309633 A

با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه انجام گرفت

ایلنا: با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه دبیرستان دخترانه سما شهرستان اسلام غرب افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اسلام آبادغرب، قنبری در مراسم افتتاحیه دبیرستان دخترانه سما شهرستان اسلام  غرب گفت: ریاست عالیه دانشگاه بر توسعه کیفی دانشگاه همواره تاکید دارند و به همین دلیل ما هم در استان به دنبال همین سیاست هستیم و خوشبختانه در طی یکی دو سال اخیر شاهد اتفاقات خوبی در زمینه توسعه کیفی در استان بوده‌ایم.

ریاست دانشگاه آزاد استان گفت: نظر ما این نیست که بر کمیت توجه نشود اما کمیت در پی کیفیت باید ایجاد شود و اصل و اساس کار باید بر روی کیفیت برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استوار باشد.

وی افزود: برنامه‌های فرهنگی یکی از دغدغه‌های دانشگاه آزاد اسلامی است و هرجا برنامه بزرگ فرهنگی در سطح استان می‌بینیم جایگاه، نقش و تاثیرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی را شاهد هستیم و نیمی از کار بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است چه در مرکز استان باشد و چه در شهرستان‌ها.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سما استان با ارائه گزارشی از رشته‌های مقطع دکتری تخصصی و کار‌شناسی ارشد واحد کرمانشاه مبنای کار را توسعه کیفی قلمداد کرد و از پذیرش دانشجو برای اولین بار در رشته‌های پزشکی خبر داد.

دبیر هیئت امنای استانی دانشگاه آزاد استان کرمانشاه گفت: راه‌اندازی دبیرستان دخترانه سما یکی از اقدامات کیفی در استان است و شهرستان اسلام آباد غرب با توجه به پتانسیل بالایی که دارد می‌تواند جلو‌تر از استان حرکت کند و ما باید به گونه‌ای فعالیت کنیم که زمان را از دست ندهیم و شرایطی فراهم کنیم که دانش آموزان در رشته‌های مناسب پذیرفته شوند.

در ادامه این مراسم احمدی ریاست واحد اسلام آباد غرب ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید از تمامی کسانی که در ارتباط با فعال سازی سما شهرستان اسلام آباد غرب مشارکت داشته‌اند تشکر کرد و گفت: در حال حاضر آموزشکده، دبیرستان پسرانه و دبیرستان دخترانه سما با شرایط مناسب فعال هستند اما باید تلاش بیشتری صورت پذیرد تا با توجه به پتانسیل بالای علمی شهرستان خدمات مناسبی برای دانش آموزان ارائه شود.

وی با انتقاد از اینکه بعد از گذشت یک سال از معرفی افراد به منظور سرپرستی سما هنوز رسما حکم سرپرستی معاونت سما صادر نشده گفت معرفی سرپرست معاونت سما دارای تاثیر مثبت در اجرای برنامه‌هاست.

خبرنگار: اردلان رضایی

دانشگاه آزاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا