کد خبر: 311816 A

خطیب جمعه آستارا

ایلنا: خطیب جمعه آستارا با اشاره به نزدیک شدن محرم الحرام، از دسته جات عزاداری خواست تا به بهانه عزاداری برای اباعبدالله الحسین (ع) اقدام به ایجاد مزاحمت برای مردم نکنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آستارا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان ضمن دعوت همگان به تقوای الهی در مهم‌ترین بیانات خود با اشاره به ۲۵ ذیحجه روز خانواده و روز نزول سوره هل عطا که در شأن اهل بیت پیامبر نازل شده اهمیت خانواده را هم ردیف با اهمیت دین خواند و اظهار داشت: همانطور که دین در فطرت انسان و برای انسان لازم و ضروری است، تشکیل خانواده نیز بسیار مهم و از ضروریات است.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته جاری، افزود: این هفته روز تکریم بازنشستگان را در پیش داریم که امیدوارم نماینده گان مجلس بتوانند قانونی را به تصویب برسانند که حقوق این عزیزان پس از سی سال خدمت صادقانه اگر بیشتر نمی‌شود، لااقل کم نشود و بتوانند با‌‌ همان حقوق خود بازنشسته شوند.

حافظ نیا با تبریک روز جهانی پست و آرزوی توفیق روزافزون برای امانتداران این عرصه به روز تقریب مذاهب نیز که مصادف با یکشنبه آینده است اشاره کرد و گفت: دشمنان با اختلاف افکنی در بین مذاهب می‌خواهند ریشهٔ اسلام را بخشکانند و با این کار اسلام را نشانه گرفته‌اند آن‌ها با این توطئه‌ها می‌خواهند اسلام را از بین ببرند و کاری به مذاهب ندارند.

خطیب جمعه این هفته آستارا با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم الحرام از دسته جات عزاداری خواست تا به بهانه عزاداری برای اباعبدالله الحسین، ایجاد مزاحمت‌های ترافیکی و غیره برای مردم نکنند چراکه در این صورت این عزاداری‌ها مقبول نخواهد بود.

وی تصریح کرد: مسئولین هیئت‌ها باید دسته جات خود را مدیریت کنند تا خللی در آسایش مردم بوجود نیاید.

حافظ نیا با اشاره به فاجعه منا نیز بیان داشت: عربستان سعودی باید در مورد سرنوشت مفقودین پاسخگوی جهان اسلام باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولین کشور ما به شدت پیگیر فاجعه منا هستند، از مسئولان دیگر کشور‌ها نیز خواست تا قضیه را بطور جدی پیگیری نمایند و پیشنهاد کرد تا در این زمینه کنگره‌ای بین المللی تشکیل شود تا آل سعود در آن پاسخگوی جهان اسلام باشد.

امام جمعه آستارا در خاتمه با اشاره به بمباران مواضع داعش توسط روسیه، اظهار کرد: این حملات مورد تأیید و حمایت همه جانبه ایران است و امیدوار هستیم که ائتلاف بوجود آمده در ‌‌نهایت به نابودی کامل داعش و دیگر دشمنان اسلام در منطقه منجر شود.

خطبه های نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا