کد خبر: 315803 A

رییس کانون بازنشستگان شهرستان قائم‌شهر

ایلنا: رییس کانون بازنشستگان شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه بیمه‌های تکمیلی تا حدودی توانسته‌اند جوابگوی نیازهای درمانی بازنشستگان باشند، رایگان شدن این نوع بیمه‌ها برای این قشراز جامعه را خواستار شد.

نقی علیجانزاده در گفت‌وگو با ایلنا تعداد اعضای این کانون در شهرستان را ۱۹ هزار نفر اعلام کرد.

وی اظهار کرد: به این اعضا خدماتی مثل سفرهای زیارتی، تسهیلات مالی، تسهیل در کارهای درمانی ارائه می‌شود. تسهیل در کارهای اداری مربوط به بخش درمان اعضا برای کسانی که توانایی مالی جهت درمان بیماری‌های تخصصی خود را ندارند انجام می‌شود و طبق هماهنگی با مدیریت درمان تامین اجتماعی سالانه حدود ۲۰۰ نفر را که از بیماری سخت رنج می‌برند به مدیریت درمان استان معرفی می‌شوند تا نسبت به درمان رایگان آنها اقدام شود.

رییس کانون بازنشستگان شهرستان قائم‌شهر به مطالبات اعضای کانون اشاره کرد و افزود: بیشترین درخواست اعضا، در بخش اعطای وام است و در حال حاضر، به یک درصد از این تعداد تسهیلات تعلق می‌گیرد به این صورت که دوبرابر پولی که به مدت ۳ ماه در بانک به صورت سپرده می‌ماند با سود ۴ درصد وام داده می‌شود.

وی اضافه کرد: هر ساله ۶ سفر زیارتی برای اعضای کانون در نظر می‌گرفتیم و طی ۸ سال اخیر ۴۸ سفر زیارتی داشتیم، که نیمی از هزینه سفر را اعضا و مابقی را کانون به عهده می‌گرفت. سازمان تامین اجتماعی برای امسال نیز تعداد ۱۸۵ نفرسهمیه رایگان را به ما معرفی کرد اما از آنجایی‌که این تعداد به همراه خانواده هستند در اعزام به سفر زیارتی دچار مشکلات فراوانی خواهیم شد.

رییس کانون بازنشستگان شهرستان قائم شهر در ادامه با بیان اینکه بیمه‌های تکمیلی تا حدودی توانسته‌اند جوابگوی نیازهای درمانی اعضاء باشند بیان کرد: قانون الزام این بیمه اجحاف است وقتی یک کارگر یا کارمند که مدت ۳۰ سال کار کرده بازنشسته شده است باید مجددا هزینه بیمه دیگری را متقبل شده و درگیر مشکلات مالی شود بنابراین باید بیمه تکمیلی برای بازنشستگان رایگان شود.

وی ادامه داد: هزینه بیمه تکمیلی برای هر نفر ۲۲۲۰۰ تومان است و تا سقف ده میلیون تومان بیماریهای تخصصی را پوشش می‌دهد.

علیجانزاده در مورد اجرای قانون همسان‌سازی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید گفت: در مورخه 26 بهمن سال 92 یک لایحه به دیوان ارایه شد که در سال ۱۳۸۸ قانون همسان سازی تصویب شد تا از محل شرکت‌های تامین اجتماعی کشور تامین شود ولی تامین اجتماعی اظهار می‌دارد که توان مالی ندارد. از نمایندگان مجلس کمک خواستیم ولی هنوز به نتیجه نرسیدیم.

گفتنی است: اعضای هیات مدیره را نقی علیجانزاده رییس، نصرالله دریابیگی قائم مقام، بهمن فضلی خزانه دار و رشید عنایتی منشی کانون تشکیل می‌دهند.

بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا