کد خبر: 315893 A

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی

ایلنا: نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با تشریح واقعه کربلا و حوادث آن دوران، اظهارکرد: تفکر عاشورایی امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان یک تفکر ماندگار در تاریخ بشریت است.

به گزارش ایلنا از گچساران، غلامرضا تاجگردون در جمع روستانشنیان «خیرآباد» شهرستان گچساران گفت: تفکر عاشورایی تفکر ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی است و این تفکر در پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل تبلور یافت.

وی افزود: تفکر عاشورایی سبب ایستادگی و شهادت صد‌ها هزار شهید بزرگوار ما در هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمنان تا دندان مسلح ایران اسلامی شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم شورای اسلامی، ایثار و شهادت را از مهم‌ترین ثمرات عاشورای حسینی عنوان و گفت: در آن واقعه مهم تاریخی، امام حسین (ع) هدف از قیام خویش را اصلاح امت جدش رسول الله (ص) و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر فرمودند.

تاجگردون افزود: امروز باید شاکر نظام اسلامی بود که اساس و بنیان آن بر تفکر عاشورایی و اعتقادات حسینی بناشده و آنچه که امروز ما از آن به نام امنیت یاد می‌کنیم مرهون همین تفکر است.

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرچم قیام عاشورایی اکنون توسط مقام معظم رهبری در دنیا برافراشته است، تصریح کرد: تامادامی که تفکر عاشورایی زنده نگه داشته شود آسیب و گزندی به انقلاب اسلامی وارد نمی‌شود.

تاجگردون گفت: مهم‌ترین نتیجه تحقق شعار سال همدلی دولت و ملت، اتحاد و تلاش مضاعف برای دستیابی به توسعه همه جانبه است و همه باید در این راه تلاش کنند.

وی افزود: ایثار، اتحاد، همدلی، هم‌زبانی، شهادت و رستگاری همگی در تفکر عاشورایی نهفته است و می‌طلبد برای ترویج این تفکر برای نسل‌های آینده از خود کوتاهی نشان نداد.

امام حسین اندیشه عاشورایی
نرم افزار موبایل ایلنا