کد خبر: 317043 A

ایلنا: مدیر راهداری گیلان از آمادگی کامل اکیپ‌های راهداری زمستانی در سطح محورهای استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمود ایرانپرست با تشریح فعالیت‌های راهداری در فصل زمستان گفت: با توجه به شروع بارش‌های زودهنگام در استان گیلان،41 اکیپ ثابت و سیار راهداری با 481 نفر نیروی راهدار و با استفاده از 264 دستگاه خودروی سبک و سنگین در 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار مستقر شدند.

وی افزود: تمهیدات لازم برای راهداری زمستانی در طول راه‌های حوزه استحفاظی گیلان صورت گرفته است و پایگاه‌های راهداری و راهدارخانه‌ها در طول راه‌های استان در حد امکانات موجود تجهیز شده‌اند تا در فصل زمستان به مسافران جاده‌ای خدمات و سرویس‌دهی مناسب ارائه شود.

ایرانپرست با تأکید بر ضرورت آمادگی کامل اکیپ‌های راهداری تصریح کرد: برای اجرای هرچه بهتر عملیات زمستانی، ذخیره‌سازی نمک و ماسه، تأمین سوخت، تعمیر و تجهیز ماشین‌آلات راهداری زمستانی، تأمین و آموزش نیروی انسانی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

این مسئول ادامه داد: همچنین تجهیز راهدارخانه‌ها و سیستم‌های ارتباطی آن‌ها، فعال نمودن گشت‌های راهداری و تهیه لباس فرم برای تمامی اکیپ‌ها و نصب GPS  بر روی ماشین‌آلات از دیگر تمهیدات اداره کل راه و شهرسازی گیلان است.

مدیر راهداری گیلان با بیان اینکه بیش از 97 کیلومتر از راه‌های استان گیلان در نقاط برف‌گیر قرارگرفته‌اند، گفت: کلیه محورها اصلی، فرعی و روستایی خصوصاً مناطق کوهستانی تحت پوشش عوامل راهداری قرار دارند و طبیعی است که در مناطق کوهستانی برف‌گیر و دارای بارش بیشتر، امکانات و عوامل راهداری بیشتری مستقر خواهند شد.

وی ضمن توصیه رعایت موازین قانونی و مقررات راهنمایی و رانندگی، از ترددکنندگان در راه‌های استان خواست قبل از سفر از طریق شماره‌های تماس گویای ۱۴۱، 33311111–013 که به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی هستند از آخرین وضعیت جوی و راه‌های گیلان مطلع شوند و با تجهیزات ایمنی کامل اقدام به سفر نمایند.

مقررات راهنمایی و رانندگی جاده‌های گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا