کد خبر: 317917 A

استاندار البرز خبر داد

ایلنا: رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز از ارائه بسته مشکلات ملی صنایع و واحدهای تولیدی و بانکی این استان به هیئت دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، سیدحمیدطهائی، با اعلام این خبر، پیش از ظهر امروز در بیست و هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز با اشاره به پیگیری مصوبات این شورا توسط استانداری گفت: کارگروه رفع موانع تولید استان، ذیل معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری البرز، موانع و مشکلات موجود را احصاء و به تفکیک در دو بخش ملی و استانی احراز خواهد کرد.

وی افزود: موانعی که دستگاه‌ها به منظور رفع دغدغه‌های صنایع، واحدهای تولیدی و بانک‌ها با آن دست به گریبان هستند، جمع بندی وبه هیئت دولت گزارش می‌شود.

استاندار البرز، در ادامه با تأکید بر ضرورت قطع وابستگی نفتی، تصریح کرد: زمان آن فرا رسیده تا از درآمدهای نفتی رهایی و به خود اتکایی برسیم، درب چاه‌های نفت باید بسته شود و کشور به جای آنکه روی درآمدهای نفتی بایستد، روی پای خود بایستد.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در ادامه با اشاره به پیگیری مسائل و مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی است، خاصه مسائل قطعه سازان استان، گفت: در دیداری که اخیراٌ با سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صورت پذیرفت مستقیماً دغدغه‌های قطعه سازان در این جلسه مطرح شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تصمیمات دولت در خصوص رفع موانع موجود در این صنعت، یکطرفه نبوده بلکه با پیشنهادات خود قطعه سازان انجام شده است.

وی در ادامه در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های و مزیت‌های اقتصادی استان البرز، ضمن تشریح موقعیت استان از حیث برخورداری فرودگاه باری در کشور، ایجاد مشوق‌های صادراتی به منظور توسعه مبادلات تجاری را مهم قلمداد و بر ضرورت اجرایی شدن آن تأکید کرد و گفت: با ایجاد بسته‌های تشویقی، از واردات کالاهای بی‌کیفیت نیز جلوگیری خواهد شد.

طهایی همچنین در ادامه، اجرایی شدن فرایند دولت الکترونیک را گامی موثر در کاهش مراجعات در این بخش دانست و گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی باید تا پایان سال به خدمات دولت الکترونیک مجهز شوند که این امر می‌تواند راهکاری برای رفع بخشی از مشکلات باشد و همچنین دست برخی سوء استفاده گران را نیز از این چرخه کوتاه کند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم اتخاذ برخی اقدامات تنبیهی و تشویقی در راستای چابک سازی کارکنان دولت استقرار اداره کل بازرسی و رسیدگی به امور شکایات مردمی استانداری البرز و همچنین سامانه ارتباطی ۱۱۱ سامد را پل ارتباطی بین مردم و مسئولان جهت طرح مستقیم مشکلات عنوان کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: واحدهای بازرسی و رسیدگی به شکایات باید در دستگاه‌ها فعال شود تا مرجعی برای پیگیری مسائل وجود داشته باشد.

گفتنی ست بیست و هشتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز، با محوریت تشریح گزارشی از بسته حمایتی دولت در بخش صنعت خودرو، ارزیابی روند تک نرخی شدن قیمت ارز، نحوه صادرات و واردلات در شرایط پسا تحریم و بهبود فضای کسب کار و همچنین طرح مسائل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی استان تشکیل شد.

صنایع و بنگاه‌های اقتصادی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا