کد خبر: 317973 A

رئیس دفتر شورای نگهبان در البرز

ایلنا: رئیس دفتر شورای نگهبان استان البرز، استفاده تبلیغاتی نمایندگان فعلی مجلس از مراسم و برنامه‌های مختلف را خلاف قانون عنوان کرد.

به گزارش ایلنا درکرج، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین روحی یزدی روز شنبه در نشست خبری خود از ارسال تخلفات تبلیغاتی داوطلبان احتمالی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری استان، به شورای نگهبان خبرداد.

وی در ادامه با اشاره به بروز برخی تخلفات انتخاباتی در استان افزود: کسانی که از مقدسات مردم به نفع شخصی استفاده می‌کنند مرتکب حرکتی منفی و تخریبی می‌شوند و به نوعی موج سواری تلقی می‌شود تا از فرصت‌ها به نفع خود بهره ببرند.

وی در ادامه با اشاره به تبلیغات زودهنگام برخی از داوطلبان احتمالی انتخابات درایام عزاداری سالار شهیدان تحت لوای مقدسات گفت: استفاده از زیارت عاشورا همراه با عکس داوطلب، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و نمایش تصاویری از داوطلب در این ایستگاه‌ها به همراه نام حزبی که داوطلب درآن است از جمله تخلفات تبلیغاتی دراین ایام بود که گزارش شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: براساس قانون جدید انتخابات این نوع تبلیغات زودهنگام تخلف و ممنوع بوده و قوه قضاییه و نیروی انتظامی می‌توانند به طور مستقیم با متخلف برخورد کنند.

رییس دفتر شورای نگهبان استان البرز با بیان اینکه مردم باید با هوشیاری کامل نسبت به رفتارهای خلاف قانون نامزدهای انتخاباتی آگاه باشند گفت: در حال حاضر در استان، شاهد حضور برخی از برگزارکنندگان انتخابات در جلسات گروهی و تبلیغاتی داوطلبان احتمالی هستیم که تذکرات لازم داده شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر هیچ داوطلبی تایید صلاحیت نشده است افزود: شورای نگهبان، بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان هنوز آغاز نشده و مباحث مطرح شده دراین زمینه بی‌پایه و اساس است.

وی در ادامه با اشاره به حضور نمایندگان فعلی مجلس در برخی از برنامه‌ها و مراسم، گفت: حضور این افراد اگر به قصد انجام کارهای عادی و روزمره صورت گیرد، تبلیغات زودهنگام محسوب نمی‌شود ولی اگر جنبه تبلیغاتی باشد به عنوان تخلف در پرونده انتخاباتی آن‌ها ثبت خواهد شد.

وی در پایان، با بیان اینکه شورای نگهبان خود را امانت دار آرا ومسئول برگزاری یک انتخابات بدون تخلف و همچنین حضور اطمینان بخش مردم در پای صندوق‌های رای می‌دادند گفت: انشاء الله مردم با حضور با شکوه خود در پای صندوق‌های رای بار دیگر حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی نشان خواهند داد.

انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا