کد خبر: 317984 A

ایلنا: تفاهم نامه همکاری مشترک اتاق اصفهان با دانشگاه صنعتی اصفهان در راستای تحقق اهداف وسیاست‌های توسعه‌ای کشور مبنی بر همکاری بیشتر دانشگاه و صنعت و به منظور رفع نیازهای کشور و اعتلای توانمندی‌های داخلی، منعقد شد.

به گزارش ایلنا،  «سید عبدالوهاب سهل آبادی» رییس اتاق اصفهان در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: با عزم مشترک، همکاری صمیمانه و تلاش مستمر اتاق بازرگانی و دانشگاه صنعتی بایستی زمینه‌های نوآوری و شکوفایی هر چه بیشتر صنایع و معادن استان اصفهان را فراهم ساخت.

وی اضافه کرد: در این تفاهم نامه همکاری، زمینه انتقال دانش فنی و فناوری‌های تولیدی دانشگاه به واحدهای صنعتی، مشارکت در زمینه عقد تفاهم‌ها و مناقصات بین المللی به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی، شناسایی و عارضه یابی مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی عضو اتاق و انتقال به دانشگاه به منظور تهیه پیشنهادهایی مناسب برای رفع مشکلات بین طرفین مورد تاکید قرار گرفت.

سهل آبادی از آمادگی اتاق در حمایت مالی از پایان نامه و رساله‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی مرتبط با موضوعات پژوهشی مورد نظر اتاق خبر داد و گفت: اعضای اتاق می‌توانند در تصویب و حمایت پایان نامه‌های دانشجویان مشارکت داشته باشند.

 «سید محمود مدرس هاشمی» رییس دانشگاه صنعتی اصفهان در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه می‌تواند تعامل دانشگاه با صنعت را یک گام به پیش ببرد.

وی افزود: در چارچوب این تفاهم نامه کمیته‌ای متشکل از مسوولین دانشگاه و اتاق بازرگانی تشکیل شود تا زمینه‌های اجرایی شدن این تفاهم نامه را فراهم آورند.

وی تصریح کرد: دانشگاه صنعتی و اتاق بازرگانی اصفهان می‌توانند در برگزاری گردهمایی‌ها، همایش‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی منطقه‌ای با محوریت صنعت و مشارکت دانشگاه مشارکت فعال داشته باشند.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری مشترک اتاق اصفهان با دانشگاه صنعتی در ۷ ماده شامل اهداف، موضوع نحوه تعامل، پایش و به روز رسان، منع واگذاری و افشا اطلاعات، مدت و نشانی تنظیم و به امضای طرفین رسید

اتاق اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا