کد خبر: 318074 A

فرماندار تالش:

ایلنا: ایلنا: فرماندار تالش با اشاره به اینکه بارش ها نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است، گفت: با متخلفین و متصرفین جرایم آبی و ساخت و ساز غیر مجاز برخورد قانونی شود.

به گزارش ایلنا، علی فتح اللهی در  دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان تالش اظهار کرد: دستورالعمل شورای حفاظت از منابع آب صادر و دارای شرح وظایف مشخصی بوده و همکاری تمام اعضا را می‌طلبد.

وی افزود: با توجه به میزان بارش در گیلان و مازندران  و شرایط غرب دور که استفاده از آب‌های زیرزمینی زیاد است، بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته کاهش‌یافته و برداشت بی‌رویه از آبخوان باعث افت سطح آب زیرزمینی شده  و این افت باعث افزایش هزینه‌ها و برداشت زیاد آب می‌گردد.

فرماندار تالش تأکید کرد: تیم کارشناسی متشکل از امور آب غرب دور و جهاد کشاورزی شهرستان جهت تعیین چاه‌های مجاز و غیرمجاز حفاری‌شده در بخش‌های مختلف شهرستان تشکیل گردد و مناطقی که امکان ساخت سد و آب‌بند و استخرهای ذخیره آب داشته باشند مکان‌سنجی  و شناسایی شوند.

فتح اللهی در ادامه با بیان اینکه با چاه‌های غیرمجاز باید برخورد قانونی و اداری انجام گیرد گفت: اعضاء شورا از واگذاری انشعابات آب، برق و گاز و... به متخلفین و متصرفین حرایم آبی و ساخت و ساز غیر مجاز خودداری کنند و برخورد قانونی صورت گیرد.

فرماندار تالش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر