کد خبر: 318240 A

در آستانه فصل سرما

ایلنا: ایلنا: در آستانه قرار گرفتن در فصل سرما ، استاندار گیلان بصورت سرزده از تجهیزات راهداری استان بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه این بازدید که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل راه و شهرسازی و جمعی از راهداران استان حضور داشتند، با اشاره به گستردگی حجم وظایف راه و شهرسازی گفت: همه دستگاه های خدمت رسان برای مقابله با حوادث طبیعی آمادگی دارند.

وی تصریح کرد: امیدواریم شهروندان گیلانی و مسافران با وجود مواهب الهی ایام خوبی را سپری کنند.

نجفی با تأکید بر آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات راهداری برای فصل سرما افزود: نوسازی ناوگان ترابری، استفاده از تجهیزات داخلی و تأمین نیروی انسانی برای حضور قوی در مقابله با بحران ها ضروری است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه در بخش راه و شهرسازی علیرغم تنگناهای موجود اعتباری اقدامات خوبی صورت گرفته است خاطر نشان کرد: جهادگران راهداری استان با همت جهادی و صداقتی که وجود دارد به انجام وظایف خود می‌پردازند.

نجفی افزود: عظمت فعالیتهای راه و شهرسازی چه در گذشته و در حال حاضر از نظر گستره خدمات در مواقع بحران و تخصصی بودن فعالیتها بسیار حائز اهمیت است و نیروهای راه و شهرسازی جزء بهترین نیروهایی هستند که در مواقع بحرانی خاطرات خوبی از آنها در کشور و استان برجای مانده است.

مدیرکل راه وشهرسازی با اشاره به شروع بارش های زودهنگام در استان، از استقرار 41 اکیپ راهداری درمحورهای ارتباطی استان خبر داد وگفت: این اکیپها با 481 نفر نیروی راهدار وبا استفاده از 264 دستگاه خودروی سبک و سنگین در 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیارمستقر شدند ومسئولیت نگهداری بیش از 10770 کیلومتر راه را برعهده دارند.

خاوری افزود: تمهیدات لازم برای راهداری زمستانی در طول راههای حوزه استحفاظی گیلان صورت گرفته است وپایگاه‌های راهداری و راهدارخانه‌ها درطول راه‌های استان درحد امکانات موجود تجهیز شده‌اند تا در فصل زمستان به مسافران جاده‌ای خدمات وسرویس دهی مناسب ارائه شودوبرای اجرای هرچه بهترعملیات زمستانی، ذخیره سازی نمک و ماسه، تأمین سوخت، تعمیر و تجهیز ماشین آلات راهداری زمستانی، تأمین و آموزش نیروی انسانی را در دستور کار قرار داده ایم.

دولت راه و شهرسازی سرما مسافران تعمیر و تجهیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر