کد خبر: 318256 A

استاندار لرستان

ایلنا: استاندار لرستان گفت: برگزاری مسابقات جهانی کوراش در لرستان یک فرصت بی بدیل برای معرفی ظرفیت های لرستان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، هوشنگ بازوند ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی کمیته‌های مسابقات جهانی کوراش ۲۰۱۵ اظهار داشت: باید از برگزاری مسابقات جهانی کوراش در لرستان به‌عنوان یک فرصت برای معرفی استان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما نتوانسته‌ایم لرستان را علیرغم همه ظرفیت‌های غنی آن به‌خوبی معرفی کنیم و لذا این رویداد ورزشی یک فرصت خوب برای معرفی استان است اظهار داشت: در جریان این مسابقات همه باید در برای معرفی لرستان کمک کنند.

وی تصریح کرد: بعد از برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی جهان سال ۹۲ در خرم‌آباد برگزاری مسابقات جهانی کوراش دومین تجربه استان در میزبانی مسابقات جهانی است که این مسابقات در دوران مدیریت دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است.

 وی با اشاره به اینکه آرش میر اسماعیلی یک سال پیش پیشنهاد برگزاری مسابقات جهانی کوراش در خرم‌آباد را مطرح کرد و افزود: علیرغم همه سختی‌ها و اینکه استان‌های دیگری نیز به دنبال میزبانی مسابقات جهانی کوراش بودند اما میر اسماعیلی موفق شد امتیاز میزبانی این مسابقات را برای لرستان به دست آورد.

 استاندار لرستان با یادآوری این مطلب که برای میزبانی مسابقات ورزشی باید ماه‌ها تلاش شود و در پشت‌صحنه باید سخت کارکرد، اضافه کرد: پیگیری‌های زیادی می‌خواهد تا مردم شاهد برگزاری چندروزه این مسابقات ورزشی باشند.

وی معرفی درست لرستان به ورزشکاران حضور یافته در مسابقات کوراش را مستلزم تلاش کمیته‌های برگزارکننده مسابقات دانست و افزود: ورزشکارانی که به لرستان سفر می‌کنند نمایندگان کشورهای خود بوده که می‌توانند استان ما را به کشورهای خود معرفی کنند و تعریف آن‌ها از لرستان به وجود نظم در برنامه‌ریزی‌های این کمیته‌ها بستگی دارد.

 استاندار لرستان  ادامه داد: استان لرستان در بیرون از کشور و حتی در داخل کشور بسیار ناشناخته است به‌طوری‌که در همایش‌های سرمایه‌گذاری که در استان برگزار شد بسیاری از سرمایه‌گذاران ادعا می‌کردند برای اولین بار است که اسم لرستان را می‌شنوند و این به معنای مظلومیت لرستان است.

 بازوند با بیان اینکه برای برگزاری این مسابقات کمبودهایی وجود داشته که وجود آن‌ها ناشی از بضاعت استان، عنوان کرد: مثلاً نداشتن هتل پنج ستاره در استان به خاطر بضاعت استان بوده که امیدواریم کار احداث هتل‌های پنج ستاره‌ای که در لرستان آغازشده به‌سرعت نتیجه دهد تا سال‌های آینده دیگر شاهد این مشکلات نباشیم.

 وی یادآور شد: ما کار پشتیبانی کلی مسابقات را قبول می‌کنیم و اگر کمبود و کسری در مسابقات وجود داشته باشد من به‌عنوان استاندار پاسخگو خواهم بود.

استاندار لرستان اظهار داشت: امروز صبح کمیته تخصیص اعتبار این مسابقات برگزار شد که در این جلسه خزانه را مکلف کردیم تمام پولی که برای این مسابقات در نظر گرفته‌شده را همین امروز پرداخت کنند و احتمالاً تا ظهر امروز این هزینه‌ها پرداخت خواهد شد.

 بازوند گفت: مهمان‌نوازی لرستانی‌ها به‌عنوان برگ زرین مردم این دیار محسوب می‌شود که باید آن را به‌عنوان یک شاخصه خوب در این رویداد مهم ورزشی معرفی کرد.

 وی وظیفه کمیته امنیتی برای برگزاری مسابقات جهانی کوراش در لرستان را بسیار سنگین دانست و تصریح کرد: مسئولین این کمیته باید این موضوع را جدی گرفته و احتیاط را رعایت کنند زیرا شرایط اطراف ما ازلحاظ برخی مسائل مساعد نیست و نباید اجازه دهیم در حین برگزاری این مسابقات اتفاقی رخ دهد.

استاندار لرستان ادامه داد: اگر در جریان این مسابقات اتفاقی برای یک ورزشکار بیفتد عکس‌العمل خارجی آن بسیار شدید بوده و بازخورد جهانی دارد که پاسخ دادن به آن کار دشواری است حتی ممکن است در دنیا سروصدا به پا کند لذا کمیته امنیتی مسابقات باید دقت لازم را داشته و با نیروهای نظامی و امنیتی هماهنگ باشند.

 بازوند با یادآوری اینکه البته لرستان استانی کاملاً امن بوده و هیچ مشکل امنیتی در آن وجود ندارد تأکید کرد: باید در برگزاری این مسابقات یک نظم خاصی حاکم باشد تا بتوان از تمام چالش‌های پیش رو عبور کرد لذا کمیته‌های مسابقه باید نظم را به‌عنوان اولویت اصلی در دستور کار قرار دهند.

پشت صحنه جهان مشکلات مسابقات جهانی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر