کد خبر: 318291 A

ایلنا: ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از واگذاری ، شناسایی و ساماندهی طرح خانه مسافرهای گیلان در آینده نزدیک به بخش خصوصی خبر داد و گفت: فراخوان عمومی این طرح بزودی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، رضا علیزاده با اشاره به وضعیت گیلان در جذب و اسکان گردشگران، تاسیسات اقامتی استان را یکی از عوامل جذب گردشگر خواند و گفت: امروزه قسمتی از درآمد ملی کشورها از محل ارائه خدمات اسکان به مسافران حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه نیمی از نیروهای شاغل در صنعت گردشگردی در بخش هتلداری فعالیت می نمایند، پذیرائی از میهمانان و خدمت رسانی به آنان را اصلی‌ترین امر در اشتغال‌زائی این صنعت دانست.

علیزاده، نظارت بر تاسیسات اقامتی را یک امر ضروری دانست و گفت: بر اساس آخرین مصوبات هیئت وزیران و تدوین آیین نامه های مرتبط ، وظیفه ایجاد، اصلاح ،تکمیل و درجه بندی تاسیسات گردشگری بر عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد.

وی با بیان اینکه بمنظور شناسایی دقیق خانه مسافرها بعنوان یکی از تاسیسات اقامتی ، این وظیفه مهم در استان ها با انتخاب شرکت های مجری به انجام می رسد، اذعان داشت: در انتخاب شرکت های مجری جهت ساماندهی خانه مسافرها آنچه که بعنوان معیار سنجش مورد توجه قرار می گیرد توانمندی ،تخصص،تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد است.

این مسئول گروه های واجدالشرایط را بازوان اجرایی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان معرفی کرد و افزود: در انتخاب شرکت های مجری تلاش می شود تا در یک فضای عادلانه با انجام فراخوان و ارزیابی دقیق گروه های توانمند مسئولیت ساماندهی بر خانه مسافرها را بر عهده گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از واگذاری ، شناسایی و ساماندهی طرح خانه مسافرهای گیلان در آینده نزدیک به بخش خصوصی خبر داد و گفت: فراخوان عمومی این طرح بزودی اعلام خواهد شد.

 

صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر