کد خبر: 318306 A

ایلنا: صبح امروز رزمایش سراسری مدیریت بحران در پایتخت انرژی کشور باحضور مدیرعامل منطقه ویژه پارس و معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از عسلویه، این رزمایش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت نفت‏، معاون هماهنگ‌کننده سازمان پدافند غیرعامل کشور‏، مدیرعامل مجتمع گازی پارس جنوبی، معاون مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، مدیران شرکت‌های مستقر در منطقه و مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان عسلویه در دو فاز خشکی و دریا برگزار شد.

در فاز نخست این رزمایش، مخازن تانک کشتی در حال بارگیری میعانات گازی، به علت خطای انسانی سر ریز و میعانات گازی در آب دریا وارد می‌شوند. طی این سناریو با آلودگی ایجادشده مقابله می‌شود و با استفاده از 2 آتش‌خوار، 2 یدک‌کش و 2 شناور اطفای حریق، عملیات شناسایی، کنترل و پاک‌سازی کامل صورت گفت.

در این سناریو نیروهای مجتمع بندری در کنار نیروهای HSE مستقر در منطقه با همراهی نیروهای حراست و نظارت کامل ستاد مدیریت بحران حضوری فعالانه داشتند.

 فاز دوم این رزمایش سناریو نشت و انفجار در خط لوله انتقال خوراک پتروشیمی مابین پتروشیمی‌های فاز یک منطقه ویژه پارس  پیش‌بینی‌شده بود که پس از بروز حادثه‌ی پیش‌بینی‌شده، نیروهای امدادی و اطفاء حریق در اولین ساعات دریافت پیام با حضور در محل حادثه به تلاش برای مقابله با بحران پرداختند.

حضور به‌موقع نیروها در تمامی سناریوها با مدیریت رئیس ستاد بحران منطقه ویژه پارس که از نزدیک بر روند اجرای رزمایش نظارت داشت نشان از  توان و آمادگی بالای نیروهای امداد و نجات و اعضای ستادی و نیروهای مدیریت بحران داشت

.

همچنین همایش پدافند غیرعامل منطقه ویژه پارس امروز بعدازظهر در مرکز همایش های خلیج فارس با سخنرانی مدیرعامل منطقه ویژه پارس و معاون پدافندغیرعامل کشور برگزار شد.

عکاس: حسین حیدرپور

استان بوشهر عسلویه رزمایش سراسری مدیریت بحران در پایتخت انرژی کشور -عسلویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر