کد خبر: 318328 A

در مهر ماه سال جاری

ایلنا: خراسان رضوی موفق به کسب رتبه اول کشور در تشکیل تعاونی‌ها در مهر ماه سال جاری شد.

به گزارش ایلنا مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ویژگی های تعاونی های ثبت شده درمهر ماه سال 1394 در کل کشور را اعلام کرد .

بر اساس گزارشات اخذ شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، درمهر ماه سال 1394، تعداد 276 تعاونی و یک اتحادیه به منظور انجام فعالیت‌های مختلف اقتصادی در کل کشور تشکیل و به ثبت رسیده اند. تعداد اعضاء تعاونی‌ها 4190 نفر و تعداد فرصت شغلی 3958 نفر و سرمایه اولیه حدود 28 میلیارد ریال است. متوسط تعداد اعضاء و فرصت شغلی مربوط به این تعاونی‌ها به ترتیب 15 و 14 نفر است.

بررسی توزیع جغرافیایی این تعاونی‌ها حاکی از آن است، بیشترین تعداد تعاونی‌های ثبت شده مربوط به استان‌های خراسان رضوی و خوزستان با تعداد 24 و 18 تعاونی است. بیشترین تعداد تعاونی های ثبت شده به ترتیب در فعالیت‌های "صنعت" و "کشاورزی" با 86 و 71 واحد هستند.

تعاونی های " ساختمان" با 987، "کشاورزی با 949 و صنعت با 845 نفر دارای بیشترین اعضاء است.همچنین بیشترین فرصت شغلی مربوط به تعاونی های"صنعت"با 1169 نفر و"کشاورزی" با 833 نفر دارای بیشترین اعضا هستند.

احمدی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان دراین باره افزود: کلیه شاخص‌های عملکرد و آیتم های منشور کاری ابلاغی از سوی وزارت متبوع را با جدیت دنبال می کنیم و اعتقاد داریم با  هدف‌گذاری‌های دقیق و تدوین برنامه‌های کاربردی و زمانبندی شده می‌توانیم به اهداف تعریف شده دست یابیم .

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان  در پایان اظهار کرد: همه توان خود را در مجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی بکار خواهیم گرفت تا به اهداف تعیین شده دست یابیم.

براساس این گزارش، خراسان رضوی درمهرماه تعداد 24 شرکت تعاونی ثبت کرده است که توانسته 577 نفر عضو و 634 فرصت شغلی ایجاد کند.

استان خراسان رضوی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر