کد خبر: 319123 A

رئیس سازمان زندان‌های کشور خبرداد

ایلنا: رئیس سازمان زندان‌های کشور از ساخت 4 زندان جدید در استان مازندران خبر داد و گفت: یکی از راهکارهای مهم بازگشت به اجتماع برای زندانیان ایجاد ظرفیت اشتغال برای زندانیان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائم‌شهر، اصغر جهانگیری در مراسم افتتاح کارگاه قالیبافی بند زنان زندان قائم‌شهر در جمع خبرنگاران گفت: در بازدیدی از مجموعه دادگستری و سازمان‌های تابعه علاوه بر ارتقای وضعیت  دادگستری برای حل مشکلات مردم مازندران تلاش می‌کنیم.

وی افزود: یکی از راهکارهای مهم بازگشت به اجتماع برای زندانیان ایجاد ظرفیت اشتغال برای زندانیان است.

جهانگیری ادامه داد: با آموزش مهارت‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان شرایط ارتباط آنان با جامعه فراهم می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌های کشور بیان کرد: با توجه به فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش جمعیت کیفری، یکی از راهکارهای مهم این امر، استفاده از ظرفیت‌های قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری برای تعلیق و تعویق اجرایی است.

جهانگیری با بیان اینکه تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار، کمک خوبی برای کم کردن زندانیان به شمار می‌رود،  اضافه کرد: مازندران با دارا بودن 18 درصد تحت قراری، 7 درصد از میانگین 25 درصدی کشور پایین‌تر بوده و در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها جلودار است.

وی اظهار کرد: باید تلاش شود تا همه زندان‌ها تبدیل به مراکز اصلاح، تربیت و اشتغال شوند.

رئیس سازمان زندان‌های کشور به ساخت 4 زندان جدید در استان مازندران اشاره کرد و گفت: معضل کمبود جا در زندان‌ها یک مشکل کشوری است که در مازندران هم با آن مواجه هستیم که به همین منظور 4 مرکز جدید در شهرهای تنکابن، آمل، بهشهر و کانون اصلاح و تربیت ساری 10 تا 60 درصد پیشرفت فیزیک در حال ساخت است.

اشتغال زنان زندان جهانگیری کانون اصلاح و تربیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر