کد خبر: 319191 A

ایلنا: مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی از امضاء قرارداد ساخت سیلوی ذخیره‌سازی غلات با ظرفیت 100 هزار تن و به ارزش ۴۴۲ میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی خبر داد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی گفت: قرارداد ساخت سیلوی ذخیره‌سازی غلات با ظرفیت 100 هزار تن و به ارزش ۴۴۲ میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با  هدف ارتقاء سطح کیفیت خدمات بندری در امر تخلیه و بارگیری، نگهداری غلات و  همچنین توسعه حمل‌ونقل ریلی  به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عبداللهی با اعلام این خبر بیان کرد: با اجرای این طرح، ضمن ارائه خدمات مناسب ذخیره‌سازی غلات، ظرفیت نگهداری این نوع محمولات ارتقاء خواهد یافت و زمینه‌ی اشتغال برای 50 نفر نیز  فـــراهم می‌شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی با اشاره به رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه این مجتمع بزرگ بندری و تبدیل آن به کانون(HUB) ترانزیت غلات در منطقه افزود: منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی به لحاظ واقع‌شدن در مسیر  ترانزیتی غلات از آسیای میانه به آفریقا و شرق آسیا، برنامه‌ی جامعی را برای ایجاد توسعه زیرساخت‌های موردنیاز این امر تدوین کرده است.

وی احداث و توسعه‌ی سیلوهای ذخیره‌سازی غلات با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را ازجمله اقداماتی دانست که برای  تحقق این هدف صورت گرفته است.

سالانه حدود ۱۶ میلیون تن کالای اساسی ازجمله غلات و نهاده‌های کشاورزی با بهره‌گیری از توان عملیاتی نیروی انسانی متخصص و تجهیزات پیشرفته در این مجتمع بندری تخلیه و به اقصی نقاط کشور منتقل می‌شود.

 

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر