کد خبر: 319219 A

معاون استاندار البرز خبر داد

ایلنا: معاون توسعه منابع انسانی استاندار البرز با بیان این که فعالیت دبیرخانه ستاد پژوهش البرز تنها منتج به هفته پژوهش نخواهد بود از فعالیت دائمی دبیرخانه ستاد پژوهش و فناوری استان خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، عبادالله کامکار با بیان این مطلب در اولین جلسه «هفته پژوهش» گفت: با دایر شدن این دبیرخانه و ستاد پژوهشی در استان، کلیه تحقیقات و پژوهش‌ها از راهنمایی و حمایت برخوردار خواهند شد.

وی درادامه، با بیان اینکه رویکرد دبیرخانه، بایستی تعامل و همکاری با همه دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌ها و واحدهای صنعتی و فناوری و توجه به جنبه‌های کاربردی و فناورانه دانش باشد بر لزوم تعامل دائمی این ستاد با دانشگاه‌ها و واحدهای صنعتی استان تاکید کرد.

وی همچنین در خصوص وظایف ستاد هفته پژوهش در سطح استان‌ تأکید کرد: در این راستا در کوتاه ‌ترین زمان ممکن با شاخص‌های مربوطه، امتیازهای پژوهشگران بررسی، تائید و برای عرضه در نمایشگاه پژوهش وفناوری استان البرز معرفی می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه محورهای اساسی امسال بحث نگرش به فناوری، ارائه محصول و بحث فن بازار و تجاری‌سازی ست، گفت: امسال هدفمان این است که بحث تجاری سازی و فن بازار را با حضور فعال‌تر بازیگران این عرصه داشته باشیم و هم افراد فاقد محصول و هم افراد متقاضی و سرمایه‌گذاران بتوانند در این حوزه وارد شوند. هدف این است که هم عرصه ارائه دانش و هم عرصه ارائه محصول را داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: بحث ایده‌های بر‌تر را خواهیم داشت همچنین بحث ارائه محصولات و کارهای تحقیقاتی که در طول سال انجام شده را مورد توجه قرار خواهیم داد. امسال سختگیرانه‌تر عمل می‌کنیم و تلاش بر ارائه یک حرکت قوی داریم.

کامکار در ادامه افزود: قرار است مجموعه کاری که در استان‌ها اتفاق می‌افتد در غرفه‌های بیست متری که در نمایشگاه پژوهش در اختیارشان قرار داده می‌شود نشان داده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه، نمایشگاه هفته پژوهش تجلی زحمات درون کارگاهی ست گفت: نمایشگاه پژوهش و فناوری البرز به الگوی مناسبی در کشور تبدیل شده است، از این رو تلاش می‌کنیم امسال و سال‌های آینده این نمایشگاه، در سطح ملی و بین المللی برگزار شود.

همچنین در ادامه این جلسه، نظارت، ارزشیابی و مستند سازی اجرای برنامه‌ها در سطوح مختلف و در طول هفته پژوهش و استفاده از توانمندی‌ها در راستای رفع نیاز‌ها از دیگر مواردی بود که معاون استاندار البرز بر آن تاکید کرد.

جلسه " هفته پژوهش" استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر