کد خبر: 319319 A

محمد جواد لاریجانی

ایلنا: دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه در عصر کنونی خطر دشمنان دین، حتی مجالس عزای امام حسین را هم تهدید می‌کند، گفت: بصیرت، شاه‌کلید مقاومت در برابر تهدیدات استکبار جهانی است.

به گزارش ایلنا، محمد جواد لاریجانی در سخنرانی یوم‌الله ۱۳ آبان در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: محصول اصلی بصیرت دشمن‌شناسی است و اگر نظام جمهوری اسلامی ایران به سلاح بصیرت مجهز شود، تهدیدات و تحریم‌های استکبار جهانی بی‌نتیجه می‌ماند.

وی با بیان اینکه در مقابل مسئله دشمن‌شناسی، دشمن هراسی مقدمه تسلیم در برابر دشمنان است، افزود: اطاعت از ولی امر و ولایت فقیه و شناخت دشمن در شرایط مختلف اساس بصیرت دینی است.

لاریجانی گفت: ما باید با پیروی از مکتب اهل بیت و الگوگیری از سیره این بزرگواران در برابر دسیسه‌های استکبار جهانی مقاومت کنیم، چرا که نظام جمهوری اسلامی بر پایه مکتب ائمه اطهار و عقلانیت اسلامی بنا شده است.

وی با بیان اینکه امروز پیشرفت و توسعه ایران اسلامی در علم و فناوری، استکبار را وادار به مذاکره با ایران کرده است، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت حاکمیت دینی به توانمندی‌های بی‌نظیری در منطقه رسیده که طرح‌ها و ترفندهای دشمنان را ناکام کرده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال فراهم کردن زمینه تغییر نظام است، تصریح کرد: تغییر نظام دینی بزرگ‌ترین توهین به ملت ایران است و هیچ کس حق ندارد در تصمیمات ما دخالت کند، چرا که اگر بنا باشد حکومتی تغییر کند حکومت آمریکا باید زود‌تر از همه حکومت‌ها تغییر کند.

وی گفت: امروز ایران اسلامی با الگوگیری از مکتب اهل بیت و به پشتوانه حکومت دینی ماموریت پرچمداری مقاومت را در جهان اسلام بر دوش گرفته است و ما حکومت و ادعای رهبری آمریکا را معقول و مشروع نمی‌دانیم.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه براساس منویات مقام معظم رهبری ۱۳آبان روز افزایش بصیرت نسبت به دشمن است، اظهار کرد: به کار گیری تعالیم و معارف مکتب اهل بیت راهکار اصلی به دست آوردن بصیرت است.

وی گفت: آمریکا خیال می‌کند که ایران با حضور در مذاکره در برابر آنان زانو زده است، اما ملت ایران با حضور در صحنه‌های مختلف این پیام را به آنان می‌دهد که هیچ‌گاه زیر باز زور و ظلم نخواهند رفت.

وی با بیان اینکه آمریکا برای از بین بردن عقاید دینی و تضعیف مکتب اهل بیت دسیسه‌های جدیدی را به کار گرفته است، افزود: موضع شیعه و پیروان اهل بیت براساس دشمن‌شناسی است و همواره با بصیرت نقشه‌های استکبار را نابود کرده است.

لاریجانی با بیان اینکه خطه خراسان از قبل انقلاب و بعد انقلاب با فرمایشات مقام معظم رهبری خوب آشنا است، اظهار کرد: بار‌ها مقام معظم رهبری مذاکرات هسته‌ای را عبرت آموز خواندند.

وی گفت: ما باید فراموش نکنیم که مقاومت ما در برابر آمریکا احیای «مکتب مقاومت» و شعار «ما می‌توانیم» است، باید امید دشمن را به کمک بصیرت، آگاهی، همدلی و ایستادن در پشت سر ولی فقیه به ناامیدی تبدیل کنیم.

جواد لاریجانی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر