کد خبر: 319407 A

رئیس فدراسیون جهانی کوراش

ایلنا: رئیس فدراسیون جهانی کوراش گفت: امروز شاهد برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی رشته کوراش هستیم و با توجه به جهانی شدن این رشته ورزشی به دنبال تغییر قوانین آن هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد،حیدر فرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان افزود: در جریان برگزاری  انتخابات جهانی کوراش حدود ۵۰ نفر از اعضاء انجمن کوراش جهانی حضور داشتند و  در خصوص قوانین جدید وضع شده توسط فدراسیون کوراش نیز صحبت شد.

رئیس فدراسیون جهانی کوراش ادامه داد: یکی از این قوانین جدید این بود که از این به بعد انتخابات تعیین رئیس فدراسیون جهانی رشته کوراش به جای پنج سال هر چهار سال یکبار برگزار خواهد شد. 

 وی اظهار داشت: امروز در حاشیه برگزاری انتخابات کنگره جهانی رشته کوراش گزارشاتی دریافت کردیم که نشان دهنده پیشرفت و بهبود رشته کوراش در سراسر جهان بود و این امر موجب خرسندی است.

فرمان ضمن اشاره به انتخاب مجدد خود به عنوان رئیس فدراسیون جهانی کوراش اضافه کرد: در انتخابات کنگره جهانی کوراش مدیران عامل فدراسیون کوراش و معاونین رئیس فدراسیون مشخص شدند.

 وی به معرفی فدراسیون ازبکستان به عنوان بهترین فدراسیون کوراش اشاره کرد و گفت: آرش میراسماعیلی نیز در این انتخابات به عنوان مشاور رئیس فدراسیون کوراش انتخاب شد.

 رئیس فدراسیون جهانی کوراش با بیان اینکه امروز رشته کوراش در حال تبدیل شدن به یک ورزش مهم در دنیاست عنوان کرد: امروز شاهد برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی رشته کوراش هستیم و با توجه به جهانی شدن این رشته ورزشی به دنبال تغییر قوانین آن هستیم.

 فرمان تصریح کرد: دیگر اجازه نخواهیم داد فدراسیون های کوراش برخی کشورها زیر مجموعه فدراسیون جودو باشند.

وی افزود:به دنبال ایجاد فدراسیون های مستقل در همه کشور ها برای این رشته ورزشی هستیم که اگر این فدراسیون های مستقل در برخی کشورها شکل نگیرد آن کشور دیگر نمی تواند در مسابقات مختلف شرکت کنند

وی با اشاره به برنامه ریزی فدراسیون جهانی کوراش برای ورود این رشته به بازی های المپیک جهانی تصریح کرد: آرزوی هر فدراسیون این است که بتواند در مسابقات المپیک شرکت کند و ما هم برای رسیدن به این مهم باید قدم های محکمی برداریم هر چند فعلا برای رسیدن به این امر خیلی زود است.

 رئیس فدراسیون جهانی کوراش در خصوص ارزیابی این مسئول از وضعیت ورزش کوراش در ایران و میزان توانمندی ورزشکاران کوراش کار ایرانی افزود: تلاش های فدراسیون کوراش ایران قابل توجه و واضح بوده و نتایج به دست آمده از آخرین مسابقات ساحلی آسیایی برگزار شده در تایلند نشان دهنده توانمندی ورزشکاران ایران در این رشته ورزشی است.

 فرمان  جاذبه های گردشگری لرستان و پتانسیل های موجود در این استان را منحصر بفرد دانست و بیان داشت: علت حضور ما در لرستان نه تنها برگزاری یک رویداد ورزشی است بلکه شناخت پتانسل های این استان است.

رئیس فدراسیون جهانی کوراش افزود: در جریان برگزاری مسابقات جهانی کوراش ۲۰۱۵ لرستان می تواند خود را به دنیا معرفی کند که از این طریق نه تنها ورزشکاران بلکه تمام دنیا می تواند برای دیدن این استان تشویق شود.

فرمان از آبشار بیشه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری منحصر بفرد یاد کرد و اضافه کرد: این جاذبه گردشگری باید به تمام دنیا نشان داده شود.

وی تعداد کشورهای فعال در رشته کوراش را ۴۲ کشور برشمرد و افزود: از این تعداد ۲۸ کشور به صورت فعال در مسابقات جهانی کوراش ۲۰۱۵ حضور دارند.

 فرمان خاطرنشان کرد: مسابقات جهانی کوراش ۲۰۱۵ بزرگترین مسابقات این رشته بوده که تا کنون برگزار شده است.

 

بازی های المپیک جودو مسابقات آسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر