کد خبر: 319417 A

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد

ایلنا: ایلنا: مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری میان این اداره کل و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، از تلاش برای فراهم کردن زمینه اشتغال مددجویان در حوزه کشاورزی خبر داد.

به گزارش ایلنا، به‌منظور توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد نیز تفاهم نامه‌ای میان اداره کل کمیته امداد گیلان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی منعقد شد.

طی نشستی با حضور مدیرکل این مجموعه و رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، تفاهم‌نامه همکاری به امضاء طرفین رسید.

مدیرکل کمیته امداد گیلان در این نشست با بیان اینکه هم‌اکنون بحث توانمندسازی مددجویان در اولویت فعالیت‌های این نهاد است، گفت: آموزش در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... از دغدغه‌های اصلی و لازمه رسیدن به توانمندسازی پایدار خانواده‌ها است.

علیرضا محمدی همچنین با تأکید به اینکه آموزش‌ها قبل از ارائه هر خدمت به مددجویان به‌عنوان یک شاخص در نظر گرفته می‌شود، افزود: دو سازمان می‌توانند با توجه به ظرفیت‌های موجود و در نظر گرفتن اشتغال‌زایی مددجویان در حوزه کشاورزی و اهمیت تحقیقات و توسعه در این خصوص  همکاری گسترده‌تری داشته باشند.

در ادامه، مریم فلاح رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان با اشاره به حمایت‌های همه‌جانبه  کمیته امداد از طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان، اظهار کرد: آموزش، تحقیق و بهره‌برداری در کنار هم و به‌عنوان یک حلقه اتصال اثرگذار، می‌تواند در بحث اشتغال نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد.

وی به تعامل خوب کمیته امداد و سایر دستگاه‌های اجرایی و حمایتی نیز اشاره کرد و افزود: در هر منطقه از استان یک پایگاه آموزشی وجود دارد که کمیته امداد می‌تواند متقاضیان مستعد آموزش‌های مرکز را در هر منطقه به پایگاه آموزشی همان منطقه معرفی کند تا از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند.

بهره‌گیری از ظرفیت همکاری متقابل دو دستگاه برای ارائه هدفمند آموزش‌های موردنیاز در مسیر توانمندسازی افراد محروم و آسیب‌پذیر تحت حمایت کمیته امداد از طریق مشارکت و همکاری در اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت کشاورزی، دامپروری، شیلات و ماشین‌آلات کشاورزی، برنامه‌ریزی برای برگزاری کلاس‌هایی با محوریت اقتصاد تلفیقی که متناسب با مناطق مختلف استان گیلان باشد،  فراهم‌سازی زمینه‌های لازم برای ارزیابی آموزش‌های ارائه‌شده در بین جامعه مخاطب باهدف متناسب‌سازی آموزش‌ها با نیاز و رفع موانع موجود در حد توان و ترویج اجرای طرح‌های کشاورزی در استان گیلان از مواردی است که در این تفاهم‌نامه آمده است.

کشاورزی و منابع طبیعی کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر