کد خبر: 319496 A

مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری البرز:

ایلنا: مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری البرز با بیان این که عاشورا مکتب نیکوکاری و احسان ابدی ست، اندیشیدن و تفکر در بَنای دنیایی عاری از ستم و سرشار از آزادگی را فلسفه قیام امام حسین (ع) عنوان کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، حمیدرضا عسگری مورودی در آئین تکریم از خیّرین و نیکوکاران بهزیستی استان البرز گفت: اشک در سوگ حسین(ع) مقدمه رسیدن به زیستنی شعورمند، مؤمنانه و ملازم با درکِ دردِ محرومان جامعه است.

وی در ادامه افزود: لازمۀ معرفت و شناخت عمیق عاشورا، فهم دقیق حسین قبل از عاشوراست که در آیینۀ سیره و سخنان آن حضرت به روشنی متجلی است.

مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری البرز با بیان این که عاشورا، نماد نیک اندیشی ست خاطرنشان کرد: رفع نیاز مستمندان و گرفتاران جامعه، حرکت اصیل عاشورایی و واقعی ترین تقیّد نسبت به مکتب حسین(ع) است.

عسگری مورودی در ادامه با استناد به روایات معتبر تاریخی از جمله زیارت ناحیه مقدسه منسوب به حضرت ولیعصر(عج)، بیان داشت:  بیشترین فریاد امام حسین(ع) بر سر کسانی است که با انحراف از حقیقت و گوهر دین، مسیر چپاول، غارت گری ، دنیاطلبی و شکم بارگی را پیشۀ خویش ساخته و در دنیای سراسر جهل خود، از درد و رنج ضعیفان و محرومان بی خبرند.

وی در ادامه گفت: زندگی در بینش عاشورایی برچیدن فقر، فساد و ستم در پرتو آزادگی برآمده از فطرت آدمی است که این نگرش فراتر از مرزهای ایدئولوژیک، در هر آئین و سرزمینی جاذبه دارد.

 

آئین تکریم از خیّرین و نیکوکاران بهزیستی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر