کد خبر: 319534 A

ایلنا: دانشجویان مقاطع کارشناسی دانشگاه اراک از ایستگاه تولید نهال و بذر شهید مطهری، نمایشگاه هر باریوم گیاهان بیابانی و کویری و ادوات مرتبط با مالچ پاشی و پروژه‌های بیابان‌زدایی این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آران و بیدگل، رضا شفیعی رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل  در این بازدید به توضیحاتی در خصوص سیمای منابع طبیعی شهرستان، اهمیت منابع طبیعی و ایستگاه بیابان‌زدایی شهید مطهری  و پروژه‌های بیابان‌زدایی اجراشده  در سطح شهرستان پرداختند.

در ادامه، حمید گل‌آرایی کارشناس بیابان اداره منابع طبیعی این شهرستان در مورد ادوات مورداستفاده در پروژه‌های بیابان‌زدایی نظیر  مالچ پاش و... واقع در ایستگاه توضیحاتی ارائه دادند.

وی افزود: دانشجویان از نمایشگاه هر باریوم گونه‌های بیابانی بازدید نموده و زهرا شبستری در مورد گونه‌های مهم و عمده منطقه ازجمله تاغ، اسکنبیل، قره داغ، اشنیان و ...  مطالبی بیان و در پایان از کویر مرنجاب و نوار ریگ بلند شهرستان بازدید کردند.  

شهرستان آران و بیدگل با مساحت 605 هزار هکتار یکی از شهرستان‌های کویری استان اصفهان است و با اجرای پروژه‌های عظیم بیابان‌زدایی دارای 120 هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت تاغ است که 40 درصد از تاغ زارهای استان اصفهان را در خود جای داده است.

استان اصفهان رئیس اداره منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر