کد خبر: 319556 A

ایلنا: با حضور معاون عمرانی آموزش وپرورش،امام جمعه کاشان، آیت الله میرسید محمد یثربی، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، مدیرمجمع خیرین و مدیران کل آموزش و پرورش ونوسازی مدارس استان اصفهان، خیرین، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردارکاشان مدرسه «حاج اکبرطالبیان مقدم» به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا درکاشان «محمود خدمتی» مدیر آموزش وپرورش شهرستان کاشان پیش از ظهر امروز دراین مراسم با اشاره به اینکه مدرسه حاج اکبرطالبیان درزمینی به مساحت ۴۴۰۰ مترمربع و زیربنای ۲۲۰۰ متربع با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان توسط خیر گرانقدرحاج اکبر طالبیان مقدم و با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان مورد بهره برداری قرارگرفت گفت: این مدرسه دارای ۱۵ باب کلاس درس، ۳ باب اتاق اداری، ۲ باب آزمایشگاه و کارگاه، سالن اجتماعات با مساحت ۲۶۰ مترمربع و نمازخانه با متراژ ۹۰مترمربع یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین مدارس شهرستان کاشان است.

به گفته وی، متراژمحوطه سازی این مدرسه ۳۳۰۰ مترمربع، زیربنای سرویس‌های بهداشتی ۸۰ مترمربع، دیوار کشی ۲۰۵ مترمربع دارای سیستم گرمایشی و گرمایشی است.

مدیرآموزش وپرورش شهرستان کاشان، اقدمات خیرین مدرسه ساز شهرستان کاشان را نسبت به سایر شهرهای کشور نمونه دانست و گفت: با این وجود ۲۵ مدرسه کاشان با ۷ هزار دانش آموز با بیش از نیم قرن سابقه هنوز دوشیفته می‌باشد و مدارسی داریم که به علت نداشتن نمازخانه نماز را درحیاط مدرسه اقامه می‌کنندوگارکاه و آزمایشگاه ندارند.

خدمتی تلاشهای مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی را در ایجاد فضاهای آموزشی این شهرستان قابل تقدیر دانست. و گفت: اختصاص یک روز درتقویم به نام خیرین، پیگیری واختصاص وام برای خیرین جهت اتمام پروژ‌های آموزشی نیمه تمام، رفع کاستی‌ها در آیین نامه‌ها، ایجاد صندوقی برای فروش املاک مازاد آموزش و پرورش کاشان جهت هزینه نمودن درتوسعه فضاهای آموزشی این شهرستان و ایجاد معاونت اقتصادی به منظور نجات، گره گشایی و خارج شدن از محدویت منابع مالی به عنوان ۵ راهکار اساسی می‌تواند درتحقق توسعه بخشی از فضاهای آموزشی کاشان موثر واقع شود.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر