کد خبر: 319565 A

شهردار کوچصفهان

ایلنا: شهردار کوچصفهان گفت: عوارضی که از سوی شهروندان پرداخت می‌شود علاوه بر نوسازی و عمران شهری که بخش اعظم هزینه‌های شهرداری را تشکیل می‌دهند، برا‌ی نگهداشت، پسماند و حق کسب و پیشه نیز مصرف می‌شود.

مصطفی رنجکش در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: انتظار داریم که مردم فهیم کوچصفهان با پرداخت به موقع عوارض شهری کمک حال شهرداری باشند تا شهرداری نیز در قبال دریافت عوارض کاری اساسی برای آبادانی شهر انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت به موقع عوارض شهری و عوارض نوسازی، عمران و توسعه شهر را به همراه دارد، افزود: خودیاری توسط مردم موجب تقویت خدماتی همچون آسفالت معابر، توسعه و نگهداری فضای سبز، کمک به امور فرهنگی و مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی، نظافت و پاکیزگی و پرداخت هزینه‌های جاری و حقوق کارگران و پرسنل شهرداری می‌شود.

رنجکش تصریح کرد: در صورت تحقق پرداخت به موقع عوارض، این امر می‌تواند گره گشای شهر و شهرداری باشد بنابراین از ادارات و مردم درخواست می‌کنیم که نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند.

شهردار کوچصفهان بیان داشت: اجرا نشدن درست هر کدام از خدمات شهرداری، اختلالات جدی در زندگی شهروندان ایجاد می‌کند که شاید ملموس‌ترین نمونه از خدماتی که اخذ عوارض از مردم را توجیه می‌کند، جمع‌آوری زباله و پسماند‌ها توسط شهرداری باشد.

وی تاکید کرد: باید فرهنگی نهادینه شود تا مردم به اهمیت پرداخت عوارض پی ببرند و بدانند هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند برای رفاه و آسایش خودشان مصرف می‌شود.

رنجکش ادامه داد: طبق قانون، شهرداری‌ها به عنوان نهادهای مردمی موظف هستند خدماتی را به شهروندان ارائه کنند و در مقابل آن مبالغی را نیز به عنوان عوارض در سال، از مردم دریافت کنند.

شهردار کوچصفهان با بیان اینکه کارهای شورا و شهرداری باید فراجناحی باشد، به بدهی مالی ۲ میلیارد تومانی شهرداری کوچصفهان قبل از دوره ریاست خودش اشاره کرد و اذعان نمود: به دلیل بدهی ذکر شده کارهای عمرانی شهر به تعویق افتاده بود.

رنجکش عدم انجام کارهای زیربنایی توسط شهرداری در گذشته را از جمله مشکلات دانست و گفت: در دوره مدیریت بنده شاهد راه اندازی پارک بازی مدرن با وسایل و امکانات استاندارد هستیم.

وی در ادامه افزود: فعالیت‌های شهرداری توسط ماهنامه و سایت شهرداری بطور مستمر به مردم اطلاع رسانی می‌شود.

این مدیر شهری، کوچصفهان را از نظر موقعیت مکانی یکی از شاهراه‌های استان گیلان دانست و یادآور شد: پل «مرغانه پورد» یکی از آثار باستانی این شهر می‌باشد.

رنجکش با بیان اینکه با مشارکت شرکت‌های خصوصی اولین پارک آبی استان گیلان طی دو سال آینده در کوچصفهان به بهره برداری خواهد رسید، تصریح کرد: احداث این پارک سبب رشد اقتصاد می‌شود.

شهردار کوچصفهان از جمله اقدامات فرهنگی این مجموعه را تهیه و چاپ بروشور و کتاب داستان جهت فرهنگ سازی در بازیافت زباله عنوان کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری کوچصفهان آمادگی دارد تا برنامه‌ها و پروژه‌های عمرانی، طرح‌های شهرسازی و مبلمان شهری که در راستای زیباسازی و ساختن شهری درخور نام شهروندان کوچصفهانی باشد را دریافت کرده و در صورت تایید آن در سطح شهر به اجرا در آورد.

شهردار کوچصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر