کد خبر: 321232 A

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران

ایلنا: رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: واردات برنج از سوی وزیر جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده است و این وزارتخانه هیچگونه مجوزی برای واردات این محصول صادر نکرده است.

به گزارش ایلنا، به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور درباره واردات برنج اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی واردات این محصول را تکذیب می‌کند و از زمانی‌که ثبت واردات برنج ممنوع شده تاکنون هیچ برنامه مشخصی برای واردات برنج صورت نگرفته است و واردات برنج از سوی وزیر جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از نیاز کشور باید از طریق واردات انجام شود، گفت: اگر قرار باشد واردات برنج انجام شود به میزان اندکی وارد خواهد شد تا مشکلی ایجاد نشود و در حال حاضر هم امکان واردات برنج وجود ندارد.

حیدرپور با بیان اینکه واردات برنج تحت کنترل است، افزود: دولت برای حمایت از تولیدکننده و کنترل واردات برنج، تعرفه واردات را به 45 درصد افزایش داد و علاوه بر تعرفه، برای هر کیلو واردات 500 تومان مابه‌التفاوت در نظر گرفته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه 4 ماهه نخست امسال 389 هزار تن برنج به کشور وارد شده است، گفت: اکنون نیاز به واردات جدید نیست و برنج‌ وارداتی از ثبت سفارش‌های گذشته بوده است.

وی ادامه داد: این میزان واردات انجام شده مجوزهایی بوده که واردکنندگان از سال 92 داشتند و از زمانی که وزارت جهاد کشاورزی مسوولیت تنظیم بازار را بر عهده گرفته وارداتی انجام نشده است.

حیدرپور اظهار کرد: معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی که مسوولیت صدور مجوز واردات را دارد اعلام کرد، هیچ‌گونه مجوزی برای واردات برنج صادر نکرده است.

برنج جهاد کشاورزی واردات برنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر