کد خبر: 321293 A

ایلنا: فرماندار کرمانشاه از آمادگی کنسولگری عراق دراین شهرستان برای صدور ۵۰ هزار ویزای گروهی برای سفر به کربلای معلی خبر داد و گفت: ویزای انفرادی برای هیچ فردی صادر نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در کرمانشاه، فرماندار کرمانشاه پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جلسه ستاد هماهنگی و خدمات‌رسانی به زائران اربعین در این شهرستان کرمانشاه، از آمادگی شهرستان کرمانشاه با ۱۱۵ مکان و ظرفیت پذیرش ۲۵هزار نفر از زائران اربعین خبر داد.

فضل اله رنجبر گفت: کمیته‌ها و برنامه‌هایی از چند هفته گذشته به همین منظور تشکیل و اقداماتی نیز صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: در حوزه استانی نیز ۱۵۶ مکان در حال آمادگی برای خدمت رسانی و اسکان این زائران عزیز هستند.

رئیس ستاد خدمات رسانی و هماهنگی زائران اربعین شهرستان کرمانشاه با اشاره به تاریخچه مه‌مان نوازی و جوانمردی مردم کرمانشاه که همواره زبانزد خاص و عام بوده است و همچنین تاکید مقام معظم رهبری و استاندار محترم در پذیرایی و خدمت رسانی به زائران، تصریح کرد: همچون همیشه باید میزبانانی خوب و میهمان نواز باشیم.

وی از تمامی دستگاههای عضو ستاد خدمت رسانی به زائران کربلای معلی خواست تمایم تلاش خود را معطوف میزبانی شایسته و خدمت رسانی به زوار اربعین کنند.

فرماندار کرمانشاه تاکید کرد: مکانهای در نظر گرفت شده همچون حسینیه‌های مساجد، مدارس، نمازخانه‌های ادارت و مدارس، اردوگاههای آموزش و پرورش در شهرستان کرمانشاه و بخشهای ماهیدشت و بخش مرکزی وهمچنین کاروانسرای عباسی ماهیدشت باید به نحو مقتضی تجهیز و آمادگی کامل در اسکان و پذیرایی از این زائران داشته باشند.

رنجبر از هلال احمر کرمانشاه، بسیج، شهرداری، ستاد عتبات عالیات و اوقاف و سایر دستگاههای مرتبط که برای پذیرایی هرچه بهتر از زائران اربعین تلاش می‌کنند تشکر کرده و تاکید کرد: باید تا می‌توانیم روحیه جواتمردی و مه‌مان نوازی خود را به مسافران کربلای معلی نشان دهیم.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به سفر برخی از زائران با خوردوهای شخصی به کربلا از سازمان حمل و مقل و پایانه‌های کرمانشاه خواست که نسبت به در نظر گرفتن تعمیرگاه‌ها و مکانهای خدمت رسانی به این عزیزان کوشا باشند.

رنجبر از در نظر گرفتن تعدادی زائر سرا در مسیر تردد زوار اربعین خبر داد گه با هماهنگی و اقدامات ستاد عتبات عالیات و اداره اوقاف در مسیرهای ماهیدشت در نظر گرفته شده سخن گفت.

فرماندار کرمانشاه همچجنین از مسئولان مربوطه خواست نسبت به نظارت دقیق بر رستوران‌ها، مغازه‌ها و ترمینالهای اتوبوسرانی درون و برون شهری برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها برنامه ریزی کنند تا در زمان حضور زائران کربلا شاهد افزایش قمیت اقام و مایحتاج این عزیزان نباشیم.

رنجبر با تاکید براین نکته که ستاد همانگی و خدمت رسانی به زائران در شهرستان کرمانشاه فرمانداری است، گفت: تمامی مراحل این سفر از ابتدا تا بازگشت و پایان رصد خواهد شد و اخبار و گزارشات مربوطه سریعا باید در اختیار فرمانداری و ستاد قرار بگیرد.

فرماندار کرمانشاه در خصوص صدور روادید و ویزا برای زائران گفت: در جلسه‌ای که با کنسولگری عراق داشتیم مقرر شد ویزا و روادید به صورت جمعی و طی برگه‌های گروهی ۵۰ هزار نفره که هر برگه گروه ۵ نفر و مجموعه ۲۵۰ هزار نفر را شامل می‌شود صورت بگیرد.

در ادامه الماسی از سازمان حمل و نقل و پایانه استان و همچنین رئیس اتوبرسرانی کرمانشاه و معراجی معاون فرهنگی شهرداری کرماشناه و نیز حجت الاسلام الیاسی نماینده ستاد عتبات عالیات نیز در خصوص اقدامات انجام گرفته برای اسکان و خدمت رسانی به زائران صحبتهایی مطرح کردند.

آموزش و پرورش کربلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر