کد خبر: 323366 A

رئیس بهزیستی کشور در زنجان

ایلنا: رئیس بهزیستی کشور با بیان اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی کشورهستند، گفت: لایحه بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در کمیسیون مشترک مجلس در حال بررسی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، انوشیروان محسنی، امروز (۲۸ آبان) در جمع خبرنگاران استان زنجان اظهار کرد: بهزیستی یکی از نهادهایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای خدمت به جامعه آسیب پذیر جامعه ایجاد شده است.

وی به اهداف خیرخواهانه این دستگاه در ارائه خدمات تخصصی به جامعه هدف اشاره کرد و ادامه داد: یکی از طرح‌های این مجموعه اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم بود که در حال حاضر ۸۰ درصد افراد در این طرح مورد سنجش قرار گرفتند.

این مقام مسئول غربالگری شنوایی را نیز یکی از طرح‌های موفق بهزیستی اعلام کرد و گفت: با استفاده از ابزار‌ها و امکانات موجود توانسته است با تشخصی به موقع و تحت پوشش قرار دادن ۹۵ درصد از جامعه هدف از اختلالات شنوایی پیشگیری کند.

محسنی به مقوله معلولیت و عوامل آن اشاره کرد و گفت: برخی از این معلولیت‌ها حاصل بیماری و تصادف و برخی نیز نتیجه عوامل ژنتیکی است که بهزیستی نسبت به ارائه خدمات به این افراد تلاش می‌کند.

وی به آسیب‌های اجتماعی و برخی اهتلالات روحی و روانی نیز اشاره کرد و یادآور شد: اعتیار یکی از آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود که بهزیستی نسبت به ارتقاء آگاهی جامعه تیم‌های اجتماع محور به تعداد ۵ هزار و ۳۰۰ تیم برایپوشش ۱۵ میلیون نفقر از جمعیت نقاط حساس کشور اقدام کرده است.

رئیس بهزیستی کشور به عملکرد فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۲۳ نیز اشاره کرد و افزود: برقراری خط مشاوره و حضور به هنگام و کنترل آسیب‌های اجتماعی در این طرح دنبال می‌شود.

وی به لایحه بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در کمیسیون مشترک مجلس اشاره کرد و افزود: یک میلیون و ۲۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی کشور قرار دارد کبه با عملی شدن این لایحه مشکلات جامعه معلولین برطرف می‌شود.

محسنی به خدمات ارائه شده از سوی بهزیستی به سالمندان و حرکت جامعه به سمت پیرشدن اشاره کرد و ادامه داد: در همین راستا سند تحول خدمات به سالمندان تدوین و در دست اجرا قرار گرفته است.

رئیس بهزیستی کشور به کودکان کار و اقدامات بهزیستی در ساماندهی و نگهداری از این کودکان اشاره کرد و ادامه داد: در جمع آوری و ساماندهی کودکان کار دستگاه‌های دیگری نیز سهیم هستند.

بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر