کد خبر: 323398 A

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز خبر داد

ایلنا: دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز از تشدید نظارت‌ها بر واردات کالا‌ها به استان در ماه‌های پایانی سال خبر داد.

به گزارش ایلنا درکرج، علی اکبرزارعی‌نژاد، با اعلام این خبر در پنجمین نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز گفت: با دو اصل پیشگیری و مردمی شدن مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بخش قابل توجهی از هزینه‌ها کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت فرهنگسازی در این زمینه افزود: هر چند اقدامات کارگروه فرهنگی از منظر استانی مطلوب بوده است، اما برای کار بیشتر باید بسترهای مردمی شدن امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داد.

زارعی‌نژاد در ادامه با مهم عنوان کردن آشنایی اصناف، اتحادیه‌ها، مجامع امور صنفی و... با قوانین امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اشاره به ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی و استفاده از طرفیت صدا و سیما در این زمینه گفت: از بستر فرهنگ و هنر، تئا‌تر، سینما و مطبوعات می‌توان در امر پیشگیری، اطلاع رسانی‌های لازم را داشت.

وی افزود: کارگروه عملیاتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به دنبال ظرفیت سازی و بهره‌مندی از ویژگی دستگاه‌های نظامی و انتظامی می‌باشد.

زارعی‌نژاد با اشاره به نزدیک بودن به فصل انتخابات تصریح کرد: در جریان دو رویداد مهم پیش رو، نظارت بر ورود کالا‌ها در استان دو چندان خواهد شد و اجازه سوء استفاده به فرصت طلبان را نمی‌دهیم.

 دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز همچنین نظارت بر عملکرد توزیع کنندگان سهمیه سوخت را از جمله برنامه‌های محوری این کمیسیون قلمداد کرد و گفت: تا پایان سال برنامه‌های ویژه‌ای در این زمینه اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به موقعیت استراتژیک استان در بحث راه‌ها نیز افزود: فرایند مبارزه از ورود و گردش کالای قاچاق و کالاهای ممنوعه از مبادی ورودی و خروجی استان با نظارت‌های بیشتری انجام خواهد گرفت.

وی تشکیل تیم نظارتی، به منظور رصد توزیع کالاهای سلامت محور را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و گفت: دراین طرح ساماندهی عطاری‌ها، باشگاه‌های ورزشی و... در دستور کار خواهد بود.

تشدید نظارت بر کالاهای ورودی به البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر