کد خبر: 323415 A

معاون سیاسی، امنیتی استانداری البرز عنوان کرد

ایلنا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز بر لزوم فرهنگ‌سازی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، حجت اله ملاصالحی، در پنجمین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز گفت: بر ضرورت نقش پیشگیری و فرهنگ‌سازی در کاهش آمار قاچاق کالا در استان تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به همت مسئولان استان برای قطع سوخت مازوت قاچاق در نیروگاه منتظر قائم و همچنین کشفیات کالاهای تاناکورایی و.. افزود: با تدبیر، بسیاری از موانع را در این حوزه می‌توان از میان برداشت؛ در صورتی که برنامه ریزی‌های جامعی در این زمینه صورت گیرد.

ملاصالحی همچنین در ادامه با اشاره به ضرورت الصاق بارکد بر روی کالاهای وارداتی و... تصریح کرد: بسیاری از کالاهای قاچاق با نصب این بارکد که زبانی بین المللی است و بیش از ۵ میلیون کالا در سراسر جهان برخوردار از آن هستند، می‌توان کالاهای بی‌کیفیت و قاچاق را شناسایی و مانع واردات آن‌ها شد.

وی در پایان، با اشاره به لزوم برند سازی برای کالاهای داخلی در راستای افزایش تولید ملی کشور گفت: تولیدکنندگان با برند سازی کالا‌ها می‌توانند جریان سازی و تبلیغات موثری در افزایش سطح خرید کالای داخلی داشته باشند.

قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر