کد خبر: 323437 A

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی

ایلنا: مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از صدور سند برای ۱۰۵ هکتار از اراضی زراعی و باغی استان در هفت ماه اول امسال خبرداد.

به گزارش ایلنا؛ محمود مظلومی با بیان اینکه طرح سنددار کردن زمین‌های کشاورزی از سال ۹۴ آغاز شده است، گفت: سنددار نبودن اراضی کشاورزی و خرد و کوچک بودن زمین‌ها مشکلاتی را در این بخش به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به فواید سنددار کردن اراضی کشاورزی افزود: سند دار کردن اراضی کشاورزی از خرد شدن این زمین‌ها جلوگیری می‌کند و بنا به ماده یک آئین نامه اجرائی، تشخیص اراضی با مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان‌ها است و زمین‌های کشاورزی برای سند دار شدن باید کاشت درآن صورت گیرد.

مظلومی عدم اجرای این طرح را باعث تفکیک‌های غیرقانونی دانست و گفت: عدم اجرای این طرح مشکلات زیادی را برای کشاورزان از قبیل خرد شدن اراضی و تغییر کاربری آن‌ها ایجاد می‌کند و معضلاتی را برای مردم و بخش اجرایی بوجود خواهد آورد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی ۶۷ پرونده جهت رسیدگی به شورای اصلاحات اراضی ارجاع داده شده است.

وی ادامه داد: در طی هفت ماهه سال جاری نظارت و بازدید از روند اجرای طرحهای مصوب در اراضی واگذاری به تعداد۳۳۷مورد و درسطح ۲۹۶۸ هزار هکتار انجام شده است.

خبرنگار: رضا سلیمانی

بخش کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر