کد خبر: 323441 A

با مشارکت بنیاد برکت صورت می‌گیرد

ایلنا: معاون فنی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت گفت: مشارکت در ساخت و تکمیل بیش از چهارهزار واحد مسکونی در روستاهای محروم دو شهرستان آبادان و خرمشهر در استان خوزستان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید جعفری گفت: کار ساخت و تکمیل این واحد‌ها با مشارکت بنیاد برکت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در راستای تأمین مسکن محرومان در مناطق روستایی کشور انجام می‌گیرد.

وی افزود: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شده است، سهم بنیاد برکت در ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی روستاهای آبادان و خرمشهر بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال است و معادل این رقم نیز از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص خواهد یافت.

جعفری با اشاره به ورود بنیاد برکت در موضوع تأمین مسکن برای اقشار محروم جامعه گفت: احداث و تکمیل واحدهای مسکونی در استان خوزستان که هم‌چنان آثار تخریبی جنگ تحمیلی بر چهرهٔ برخی شهرستان‌های این استان قابل مشاهده است، اولین گام اساسی بنیاد برکت در راستای تأمین اولین نیاز جامعهٔ انسانی به خصوص اقشار کم‌درآمد در مناطق محروم کشور به شمار می‌رود که در سال جاری با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عملی می‌شود.

وی افزود: با وجود گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی علیه ایران، هم‌چنان در برخی استان‌های کشور صدمات و آسیب‌های آن مرتفع نشده است و ما امیدواریم با ساخت مسکن از سوی بنیاد برکت در این مناطق، گامی کوچک در زدودن چهرهٔ فقر و محرومیت از مناطق محروم برداشته شود.

معاون فنی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت اظهار کرد: این بنیاد در راستای سیاست‌های ابلاغی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و براساس امکانات بودجه‌ای، همکاری هدفمندی را در راستای حمایت و تأمین مسکن محرومان کشور با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز کرده است که در صورت موفقیت در این زمینه و تأمین بودجه، انتظار می‌رود میزان مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی در مناطق محروم افزایش یابد.

جعفری همچنین از مشارکت با استانداری هرمزگان برای تکمیل و عملیات اجرایی ۱۵۲ واحد مسکونی نیمه‌تمام در این استان در سال جاری خبر داد و گفت: این واحدهای مسکونی تاکنون به دلیل کمبود اعتبار، نیمه‌تمام مانده ولی بنیاد برکت با تأمین اعتبارات مورد نیاز، به تکمیل آنها کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر نسبت به تحویل آنها به واجدان شرایط اقدام شود.

بنیاد برکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر