کد خبر: 323451 A

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان اراک

ایلنا: رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان اراک گفت: تجمیع بیمه‌ها درمان رایگان در مراکز ملکی تامین اجتماعی را نمی‌توان حذف کرد.

به گزارش ایلنا از اراک، شهبازی عصر امروز به مناسبت ۲۹ آبان ماه (سالروز تصویب قانون کار) در جمع کارگران و بازنشستگان در خانه کارگر اراک، وی: این مراکز که با پس انداز و پرداخت حق بیمه کارگران و بازنشستگان ساخته شده‌اند، پذیرفتنی نیست که تحت پوشش و مدیریت دولت قرار گیرند و باید ارزش ان‌ها مشخص شده و قیمت گذاری و پرداخت شوند.

وی با بیان اینکه اصل موضوع تجمیع بیمه‌ها که تکلیف قانونی دولت در برنامه پنجم توسعه بوده پذیرفته شده است افزود: در خصوص چگونگی اجرای آن بحث وجود دارد و ما معتقدیم یا دولت باید سهم حق بیمه کارگران را کاهش دهد یا مابه التفاوت آن با کارمندان را پرداخت کند و یا خدمات درمانی تکمیلی مناسبی به کارگران ارائه شود.

وی با بیان این سوال که چرا باید مدیریت سازمان تامین اجتماعی که با سرمایه کارگران اداره می‌شود در اختیار دولت باشد، افزود: اگر بناست تصمیمی گرفته شود باید عادلانه و با در نظر گرفتن حقوق طرفین باشد نه اینکه بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سرمایه سازمان تامین اجتماعی سال‌ها بلوکه شده و در اختیار دولت باشد و باعث شود این سازمان در ارائه خدمات مناسب به کارگران و بازنشستگان با مشکلات جدی مواجه شود.

رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان اراک همچنین بر لزوم تناسب در ارائه خدمات درمانی، انجام کمک‌های حمایتی و احداث مراکز توانبخشی اختصاصی برای توجه به طب سالمندی تاکید کرد و گفت: شهر اراک با وجود اینکه از جمعیت کارگری بسیار بالایی برخوردار است، تنها دارای یک بیمارستان تخصصی تامین اجتماعی است و این نشانه تبعیض و عدم توجه به نیازهای استان است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

سازمان تامین اجتماعی کانون بازنشستگان استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر