کد خبر: 323464 A

وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با ایلنا

ایلنا: وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گچساران برای تصویب بزودی به مجلس شورای اسلامی می‌رود.

علی ربیعی در گفت‌وگو با ایلنا از یاسوج گفت: اعتقاد داریم که در سالروز تصویب قانون کارباید در یکی از شهرهای کارگری کشور باشیم و به همین خاطر به شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد که سابقه ۶۰ ساله کارگری را دارد سفر کردیم.

وی افزود: شهرستان گچساران از شهرستان‌هایی با قدمت بالای کارگری در حوزه نفت و گاز بوده و امروز با پیگیری‌های مستمر «غلامرضا تاجگردون» رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جمع کارگران حاضرشدیم.

وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: به جامعه کارگری شهرستان گچساران قول دادیم که با همراهی «تاجگردون» نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی درمانگاه مدرن تامین اجتماعی را در پنج هزار مترمربع و در ۱۸ ماه به بهره برداری برسانیم.

ربیعی با بیان اینکه خودم برای افتتاح این درمانگاه به گچساران خواهم آمد، اظهارکرد: لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی گچساران برای تصویب بزودی به مجلس شورای اسلامی می‌رود.

وی گفت: با تصویب این لایحه منطقه ویژه اقتصادی، شاهد رونق و اشتغالزایی گسترده‌ای در گچساران و باشت و استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.

وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی یکی دیگر از دستاوردهای سفر یک روزه خود به گچساران را راه‌اندازی «خانه امید» ویژه بازنشستگان این شهرستان عنوان کرد.

ربیعی افزود: این خانه در بازده زمانی ۲ ساله احداث و در اختیار بازنشستگان گچساران قرار می‌گیرد.

وی از قول خود به «غلامرضا تاجگردون» نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی برای احداث ورزشگاهی برای فرزندان کارگران گچساران خبرداد.

وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: عملیات اجرایی این ورزشگاه بزودی در گچساران آغاز خواهد شد.

ربیعی، تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در سال گذشته گچساران با بهره گیری از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید را ۱۵۰ فرصت برشمرد و اظهارکرد: این مشاغلب در حوزه‌های فنی و حرفه‌ای فراهم شده است.

وی گفت: گچساران شهرستان نخبگان است و «تاجگردون» نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی از نخبگان این کشور بوده که باید آن افتخار کرد.

تامین اجتماعی منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر