کد خبر: 325230 A

مدیر عامل شرکت پست ایران در گیلان خبر داد

ایلنا: مدیر عامل شرکت پست ایران از راه‌اندازی پست لجستیک در کشور خبر داد و تصریح کرد: این پست در اصفهان و چهار محال راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، حسین مهری گفت کرد: در هشت ماه امسال ۵. ۳ میلیون خدمات الکترونیک در کشور انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی انجام تجارت الکترونیک در گیلان را ۵۸ هزار مرسوله اعلام کرد و گفت: امیدواریم شاهد رشد بالای تجارت الکترونیک در کشور باشیم.

مهری با بیان اینکه پست مدرن در دنیا جایگاهی را تعریف کرده است، تصریح کرد: با ورود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی سهم پست‌نامه‌ها در دنیا سالانه بین ۳ تا ۶ درصد کاهش یافته و پست‌های مدرن شبکه مالی و جدید اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه در کشور نیز ماموریت‌های جدیدی برای پست تعریف شده است، خاطرنشان کرد: در پست سرمایه‌گذاری سنگینی صورت گرفته و پست رابط بین سازمان‌ها با هم، بین مردم و رابط بین مردم و سازمان‌هاست.

وی با تصریح بر اینکه شبکه پست الکترونیک در کشور توسعه می‌یابد، خاطرنشان کرد: خدمات شهروندی از جمله طرح‌هاست که موجب کاهش هزینه‌ها، تردد، مخاطرات زیست‌محیطی، افزایش امنیت و... می‌شود.

مدیرعامل شرکت پست ایران راه‌اندازی سرویس پست لجستیک را از خدمات پست ایران در سال جاری عنوان کرد و گفت: پست لجستیک ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف‌کننده را ایجاد می‌کند.

وی به ماموریت‌های پست اشاره کرد و ادامه داد: ماموریت‌های پست نسبت به دو دهه قبل تغییراتی داشته است.

مهری درباره تجارت الکترونیک با کشورهای خارجی گفت: با فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خارجی همکاری داریم.

مدیر عامل شرکت پست ایران با بیان اینکه مذاکراتی نیز با ارائه‌دهندگان خدمات پستی پیک موتوری و فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی از جمله «دی‌جی کالا» در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این کالا توسط پستچی‌های شرکت پست در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: اکنون زمینه خرید ایرانی‌ها از فروشگاه‌های اینترنتی ebay و Amazon مهیا شده و کالای خریداری شده از طریق پست وارد کشور و تحویل مشتری داده می‌شود.

وی درباره عملکرد پست گیلان متذکر شد: گیلان در دو سال گذشته در تمام شاخص‌ها بهبود یافته و ابوالفضل باقری‌منش مدیر کل پست گیلان به عنوان مدیر نمونه در سال جاری انتخاب شده است.

این مسئول از راه‌اندازی ۹ سرویس جدید پستی در کشور در ۱۷ مهر ماه امسال خبر داد و یادآور شد: در صدد توسعه خدمات پستی در استان‌های کشور هستیم.

مهری با بیان اینکه در سال جاری ۳۶۰ میلیون مرسوله در کشور جابه‌جا شدند، تصریح کرد: سرویس الکترونیکی با ۴۱ درصد بالا‌ترین رشد را داشته است.

پست لجستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر