کد خبر: 325249 A

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت

ایلنا: مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، از تدوین لایحه راهبرد‌ها و برنامه‌های زیرساختی نظام تجاری و بازرگانی در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، کاظم سلیمی در نشست با مدیران شرکت‌های پخش گیلان گفت: در تهیه و تدوین راهبردهای نظام تجاری و بازرگانی کشور۱۲ بخش در نظر گرفته شده است که لایحه جامع نظام توزیع کالا و خدمات، استانداردسازی، ساماندهی صنوف، کاهش هزینه‌ها، برندسازی و.... به روش علمی و عملی پرداخته شده است.

وی تلاش در تقویت تشکل‌های بخش خصوصی را یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها در تقویت اقتصاد کشور اعلام کرد و افزود: زنجیره تولید و مصرف با نظام توزیع کامل می‌شود از این رو باید تلاش کنیم با تقویت شرکت‌ها و انجمن‌های پخش در کشور، اقدامی عملی در راستای تامین کالا و دوام تولید را ایجاد کنیم.

تخصیص۷۰ هکتار زمین برای ایجاد شهرک پخش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، از تخصیص۷۰ هکتار زمین برای ایجاد شهرک پخش در استان برای اولین بار در سطح کشور خبر داد.

علی منتظری افزود: تجمیع شرکت‌های پخش در شهرک علاوه بر توسعه فعالیت‌های صنعت پخش می‌تواند سبب سهولت در مدیریت متمرکز، کاهش حجم ترافیکی در شهر، مدیریت و کنترل نابسامانی‌های احتمالی بازار شود.

راه‌اندازی اولین مدرسه بازاریابی در استان

دبیر انجمن شرکت‌های پخش گیلان از راه‌اندازی اولین مدرسه بازاریابی در استان خبر داد.

حسین کوچک افزود: آموزش علمی و تخصصی در عرصه بازاریابی از مهم‌ترین اهداف این مدرسه است و می‌تواند نقش موثری در اقتصاد و اشتغالزایی استان ایفا کند.

کوچک از فعالیت ۱۵۰شرکت پخش در گیلان خبر داد و گفت: امیدواریم با تعامل سازنده تمامی دستگاههای ذیربط، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر فعالیت شرکتهای پخش باشیم.

نظام تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر