کد خبر: 325613 A

معاون برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد

ایلنا: معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی کشور با بیان اینکه سیاست دانشگاه آزاد افزایش درآمد غیر شهریه‌ای است، گفت: به دنبال استفادهٔ بهینه از امکانات دانشگاه و رسیدن به سرانه آموزش مناسب هستیم.

به گزارش ایلنا، دکتر فریدون رهنمای رودپشتی در دهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تقدیر از دلاورمردی‌های بسیجیان در عرصه‌های مختلف علمی - فرهنگی و سیاسی کشور، توجه به سند توسعه دانشگاه آزاد اسلامی را مهم دانست و گفت: در سال ۹۵ باید به بحث برنامهٔ ششم توسعه دانشگاه توجه داشت و تنظیم بودجه سال ۹۵ رویکرد جدیدی جهت تدوین برنامهٔ ششم دانشگاه درآمایش استانی است.

وی ادامه داد: سند توسعهٔ دانشگاه در استان گیلان، مبتنی بر آمایش سرزمین خواهد بود که خوشبختانه درفت اولیه آن متناسب با موقعیت دانشگاه آزاد اسلامی در استان گیلان پیش بینی که می‌تواند سهمی از آموزش عالی استان را به خود اختصاص دهد.

رهنما عنوان کرد: در ابعاد مختلف آموزشی باید با تمرکز بر تحصیلات تکمیلی و رشته‌های بین رشته‌ای و تولیدات پژوهشی در واحد‌های دانشگاهی استان گیلان در تولید علم و فناوری و تجاری سازی در حوزهٔ شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد و هسته‌های فناور، در حوزه‌های فرهنگی طرح‌های فرهنگی ماندگار به شکل‌های مختلف، در حوزه‌های پشتیبانی استفادهٔ بهینه از امکانات دانشگاه و رسیدن به سرانه آموزش مناسب، در بخش ساختمانی و همچنین در بخش مالی هم با افزایش درآمد غیر شهریه‌ای نسبت به شهریه دریافتی و با بهره گیری از ظرفیت‌های خیرین و غیره نسبت به آماده سازی سند آمایش اقدام کرد.

این مسئول اظهار داشت: این سند در جلسه هیأت امنای استان که با حضور ریاست عالی دانشگاه در دی ماه سال جاری برگزار می‌شود، مطرح و در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی با تأکید بر اجرای طرح‌های ماندگار فاخر در استان گیلان تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به اجرای طرح‌های ماندگار فاخر در استان گیلان، حرکت‌های خوبی در واحد‌های دانشگاهی این استان که می‌توان به واحد‌های دانشگاهی رشت، لاهیجان، بندر انزلی به آن‌ها اشاره کرد انجام شد و در این واحد‌ها توجه ویژه‌ای به این طرح‌ها شد.

معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین اذعان داشت: طراحی و ساخت بنای مناسب در مزار دو شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، ساخت مسجد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت متناسب با امکاناتی و اقلیم منطقه جزء طرح‌های ماندگار کاربرد ی است که در جلسه هیأت امنای استان گیلان با رأی اکثریت به تصویب رسید.

رهنما خاطرنشان کرد: در جهت شناساندن هویت ملی در هر منطقه به نسل جوان باید شخصیت‌ها و افتخارات استان شناسایی شوند. ما مفاخر ملی، مذهبی و علمی بزرگی را دراستان گیلان داریم که باید ضمن شناسایی آنان با مستند سازی از زندگینامه آنان به نحو مطلوب ازاین مفاخر تقدیرشود.

دانشگاه آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر