کد خبر: 325649 A

فرمانده موشکی نیروی دریایی راهبردی ارتش

ایلنا: فرمانده موشکی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی نمایندگی نیروی دریایی در استان خراسان شمالی را از اهداف سفر خود اعلام کرد و از مسئولان استان درخواست تامین مکان برای ایجاد این نمایندگی را کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، امیر دریادار دوم علی وفادار در مراسم گرامیداشت هفتم آذر سالروز حماسه آفرینی ناو موشک‌انداز همیشه قهرمان پیکان در خراسان شمالی گفت: تمامی کشور‌هایی که به دریا راه دارند می‌توانند تا نزدیک‌ترین مرز کشور‌ها حضور یابند و توانمندی خود را به نمایش بگذارند.

وی اظهار کرد: نیروی دریایی نیرویی علمی، نظامی است که توانسته در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در دست یابی به فناوری‌های جدید و روز دنیا بردارد.

وی با بیان اینکه ذات نیروی دریایی و ماموریت‌های ما نظامی‌گری است گفت: اما از نظر علمی این نیرو قدرت بسیاری دارد و از نظر تجهیزات مورد نیاز و سلاح‌های پیشرفته با همکاری بیش از ۱۲۰ مرکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی توانسته تمامی شناورهای مورد نیاز خود را تامین کند و سلاح‌های مورد نیاز این شناور‌ها را نیز در داخل کشور تولید کند.

به گفته وی، در زمینه ساخت ناوشکن‌ها و انواع موشک‌ها به خود کفایی رسیده‌ایم که بخش ناچیزی از این تجهیزات در رزمایش‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

امیر دریادار دوم وفادار تصریح کرد: استفاده از سلاح سایر کشور‌ها وابستگی می‌آورد به همین دلیل نیروی دریایی تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در داخل کشور تولید می‌کند و در این زمنیه استقلال کامل دارد.

وی با بیان اینکه شعار اصلی انقلاب استقلال در تمامی جوانب است افزود: نیروی دریایی به این مهم دست یافته‌ایم و از بعد نظامی تجهیزات مورد نیاز را تامین کرده چرا که اگر به کشورهای دیگر نیازمند باشیم در زمان نیاز به ما کمکی نخواهند کرد.

وی، آب انداختن ناوشکن دماوند را آخرین دستاورد نیروی دریایی عنوان کرد و گفت: این ناوشکن همکلاس ناوشکن جماران است.

وی در خصوص ساخت ناوشکن‌های موشک انداز در سال جاری نیز به درفش اشاره کرد و گفت: در زمینه تعمیرات و نگهداری سلاح‌های هوشمند نیز به خودکفایی رسیدایم.

وی تاکید کرد: در خصوص نگهداری و تعمیرات انواع زیر دریایی نیز به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی هدف از این سفر را نیز تجلیل از رشادت‌ها و دلاورمردی‌های نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس، تجلیل از پیشکسوتان و بازنشستگان و دیدار با خانواده شهدا عنوان کرد.

وی راه اندازی نمایندگی نیروی دریایی در این استان را نیز از دیگر اهداف سفر خود ذکر کرد و افزود: از مسئولان درخواست تامین مکان برای راه اندازی این نمایندگی را کرد تا هرچه زود‌تر در استان تشکیل شود.

 وی جذب نیروی جوان، رسیدگی به خانواده شهدای نیروی دریایی، رسیدگی به نیروهایی که از این استان در سایر استان‌ها مشغول به کار هستند از جمله اهداف تشکیل این نمایندگی در استان عنوان کرد.

وی همچنین از مسئولان استان خراسان شمالی خواست تا می‌دانی از شهر بجنورد مرکز استان را به نام شهید نیروی دریایی مزین کنند که نمادی نیز برای این امر تهیه خواهد شد.

خبرنگار: فاطمه برزگر

نیروی دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر