کد خبر: 325726 A

توسط ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی صورت گرفت

ایلنا: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توقیف دو کامیون حامل بیش از 11 تن شیرین بیان خبر داد.

به گزارش ایلنا, شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان اردبیل گفت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی بیش از 11 تن ریشه شیرین بیان در مسیر جاده مشگین شهر به اردبیل که توسط دو دستگاه کامیون حمل میشد کشف و ضبط کردند.

وی افزود: دو نفر متخلف که بدون داشتن هیچ  مجوزی قصد قاچاق و فروش آن را داشتند توسط مامواران یگان حفاظت متوقف و به پاسگاه منابع طبیعی منتقل شدند.

هدایت بیان کرد: در این رابطه دو راننده متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده توسط یگان حفاظت به مراجع قضایی جهت رسیدگی معرفی شدند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از مردم شریف استان و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده هر گونه تخریب منابع طبیعی، قاچاق چوب آلات و زغال و برداشت شیرین بیان مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان بصورت 24 ساعته اطلاع دهند.

لازم به ذکر است شیرین بیان از گیاهان دارویی در حال انقراض است که برداشت آن در اراضی ملی ممنوع و در اراضی مستثنیات با کسب مجور از اداره منابع طبیعی در صورت موافقت مجاز است. این گیاه دارویی در مراتع رشد می کند و برای حفظ مرتع و جلوگیری از فرسایش خاک بسیار مفید است که متخلفین در بعضی نقاط کشور اقدام به خارج کردن ریشه این گیاه از زیر خاک می کنند و مراتع و گیاهان آنرا تخریب می کنند.

قاچاق منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر