کد خبر: 325874 A

شهردار بهشهر

ایلنا: شهرداربهشهر گفت: برای مسائل ترافیکی شهر به مشاورانی نیاز داریم تا با تخصص و مهارت در این حوزه‌ها مسائل را به صورت کار‌شناسانه موردبررسی قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهردار بهشهر در جلسهٔ شورای ترافیک که امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: بهشهر جزو محدود شهرهایی است که در سال ۹۲ اولین مطالعهٔ طرح ترافیکی را انجام داد و به تصویب رساند اما این مطالعات باید سالانه بروز شوند.

حمید آزموده با بیان اینکه نباید در این تصمیم گیری‌ها دچار آزمون و خطا شویم اضافه کرد: برای مسائل ترافیکی شهر به مشاورانی نیاز داریم تا با تخصص و مهارت در این حوزه‌ها مسائل را به صورت کار‌شناسانه موردبررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: این مسائل هرچه سریع‌تر باید تا قبل از پایان سال جاری بررسی شوند.

کار‌شناس حمل و نقل استان با اشاره به مشکلات سه تقاطع و نیاز به هماهنگی در چراغ‌های راهنما در شهر گفت: اصلاح هندسی این تقاطع‌ها و ایجاد یک سیستم یکپارچه نظام هماهنگ از مهم‌ترین دغدغه‌های ترافیکی این شهر می‌باشند

علی مقدم با بیان اینکه ماههای اردیبهشت و آبان زمان‌های مناسبی برای آمارگیری از سطح ترافیک شهر می‌باشد ادامه داد: بهتر است هر چه سریع‌تر این امار گیری آغاز شود و تا زمانی که اصلاح هندسی اجرا نشود هوشمند سازی بی‌فایده است.

وی ادامه داد: طرح‌های کوتاه مدت خلاف قانون می‌باشند و طرح‌های مهم باید در استان به تصویب برسند.

کار‌شناس حمل و نقل استان با اشاره به اینکه سرعت گیر تنها در راه‌های فرعی درجه ۲ مجاز و در غیر این صورت ممنوع است افزود: اصلاح دوربرگردون‌ها و سرعت گیرهای این شهرستان نیز از موارد ضروری به حساب می‌آیند.

علی مقدم در پایان گفت: طبق قانون شورای ترافیک کشور، پارک ماشین‌ها در نیم ساعت اول پارک رایگان می‌باشد و در صورت ادامه باید هزینهٔ پارک را دریافت کنند.

ترافیک حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر