کد خبر: 327068 A

صبح امروز؛

بارش برف پاییزی از ظهر پنجشنبه در ارومیه ضمن افت شدید دمای هوا در این شهر چهره شهر را سفیدپوش کرد.

به گزارش ایلنا، بارش باران و برف که از روز گذشته آغاز شده، باعث آبگرفتگی برخی معابر در شهرستانهای مختلف استان و موجب تعطیلی مدارس ارومیه و بخشهای تابعه آن در تمامی مقاطع شد.

در حال حاضر بارش برف در مرکز آذربایجان غربی و شهر ارومیه با شدت ادامه دارد و بارش برف توام با باران موجب آبگرفتگی معابر عمومی و کندی در تردد خودروها و عابرین در سطح شهر شده است.

هم اکنون مردم ارومیه و سایر شهرهای استان به پوشیدن لباسهای گرم زمستانی رودی آورده و استفاده از وسایل گرمایشی به اوج خود رسیده است.

امروز همچنین وزش تندباد در برخی از شهرهای استان به خصوص مهاباد موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان استان و هم اکنون مردم این شهرستان شاهد وزش تندباد همراه با باران هستند.

بیشترین میزان بارش طی 50 سال گذشته

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی ورود یک سامانه بارش زا، هوای امروز و فردای این استان را بارانی در مناطق شهری ، با بارش برف در ارتفاعات  و آبگرفتگی معابر برخی شهرهای استان پیش بینی کرده است.

به اعلام مسئولین هواشناسی بیشترین میزان بارندگی طی 50 سال گذشته در مدت زمان مشابه در حال رخداد است.

هم‌اکنون مردم ارومیه به استفاده از لباس‌های گرم و وسایل گرمایشی پناه آورده‌اند.براثر بارش از روز گذشته گذشته تاکنون برخی معابر این شهرستان نیز دچار آبگرفتگی شده است.

تعطیلی مدارس 

به علت بارش برف زودهنگام در این شهرستان و آماده نبودن مدارس این شهرستان به لوازم گرمایشی تمام مدارس ناحیه 1 و 2 ارومیه، بخش سیلوانا، صومای، نازلو و انزل در شیفت صبح تعطیل شد. 

برف در ارتفاعات و لزوم استفاده از زنجیر چرخ

پلیس راه استان نیز در خصوص لغزنده بودن جاده‌های استان هشدار داده و از رانندگان درخواست کرده تا در صورت تردد در محورهای مواصلاتی استان، خودرو خود را به زنجیرچرخ و لوازم گرمایشی تجهیز کنند.

براثر بارش برف ارتفاعات اورین، پس ریز، کله شین و زردکوه ، ارتفاعات شهرستان خوی، ماکو، اشنویه و برخی دیگر از شهرهای آذربایجان غربی سفیدپوش شدند. و دمای هوا به شدت در این استان کاهش یافته است.

برف ارومیه سیلوانا آب گرفتگی مولوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر